Funkcjonariusze z psami szukali narkotyków i materiałów wybuchowych w autobusach. ZDJĘCIA

2

Od środy do piątku odbywają się eliminacje wojewódzkie do XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji oraz szkolenie policyjnych psów specjalnych. 

Trzydniowe eliminacje rozpoczęły się wczoraj od zmagań organizowanych na terenie powiatu strzeleckiego. Dziś rywalizacja przeniosła się na teren zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu. Policjanci oraz strażnicy więzienni ze swoimi czworonożnymi partnerami rywalizowali w kategoriach wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych podłożonych w autobusach miejskich oraz w bagażach. Podczas dzisiejszego etapu psy pokonywały także tor przeszkód.

W zawodach biorą udział funkcjonariusze z komend powiatowych policji oraz służby więziennej z terenu naszego województwa. Kędzierzyńską komendę reprezentuje przewodnik starszy aspirant Andrzej Francuz z psem „Hura”. To już kolejne takie szkolenia zorganizowane przy współpracy z MZK. Podobne działania zostały przeprowadzone w ubiegłych latach.

Policyjne psy przeszkolone są w zakresie wykrywania zapachów narkotyków oraz ładunków wybuchowych. Najlepsze zespoły wyłonione w ramach eliminacji będą reprezentować nasz region w XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji.

MN

2 KOMENTARZE

  1. Funkcjonariusz powinni także od czasu do czasu, w ramach normalnej służby, przejechać się z pieskami autobusami, w piątki i soboty wieczorami i w nocy, a wielu ciekawych odkryć by dokonali.
    Jak prawdopodobieństwo zatrzymania samochodu z towarem jest bardzo duże, to pasażer z plecaczkiem nie wzbudza żadnego zainteresowania, bo jest jednym z wielu podróżujących.

Skomentuj