Funkcje dla radnych z Kędzierzyna-Koźla w sejmiku województwa. Marszałkiem Andrzej Buła

4

Koalicja Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej (Koalicja Obywatelska), Mniejszości Niemieckiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego rozdzieliła stanowiska w samorządzie województwa opolskiego. W środę radni zebrali się na pierwszej sesji. Wśród nich jest trójka przedstawicieli Kędzierzyna-Koźla.

W sejmiku z okręgu obejmującego Kędzierzyn-Koźle zasiedli Brygida Kolenda-Łabuś i Robert Węgrzyn z Platformy Obywatelskiej oraz Bogdan Tomaszek z Prawa i Sprawiedliwości. Kolenda-Łabuś, jako radna seniorka, otworzyła pierwsze obrady i prowadziła je do czasu wyboru nowego przewodniczącego sejmiku, którym został Rafał Bartek z Mniejszości Niemieckiej.

Kolenda-Łabuś w imieniu Platformy Obywatelskiej zgłosiła także kandydaturę Andrzeja Buły na stanowisko marszałka województwa. Buła był nim dotychczas. Jego kandydaturę poparło 21 radnych, 3 osoby się wstrzymały, 6 było przeciw.

– Ten wybór ma dla mnie kilka wymiarów – to wymiar osobisty, polityczny i zawodowy. Dlatego dziękuję rodzinie, dziękuję moim politycznym kolegom oraz wszystkim swoim współpracownikom. Będę solidnie pracować, by was nie zawieść i – mam nadzieję – ku zadowoleniu mieszkańców województwa – mówił Andrzej Buła.

Marszałek zaproponował kandydatów do zarządu województwa – Romana Kolka (MN) na pierwszego wicemarszałka, Zbigniewa Kubalańcę (KO) na wicemarszałka oraz Szymona Ogłazę (KO) i Stanisława Rakoczego (PSL) na członków zarządu województwa. Uzyskali oni poparcie radnych.

Wybrano także przewodniczących komisji problemowych. Brygidzie Kolendzie-Łabuś przypadła komisja skarg wniosków i petycji, Bogdanowi Tomaszkowi zaś komisja rewizyjna.

Foto: UMWO

4 KOMENTARZE

  1. W Opolu potrafili zachować demokratycze zasady i komisja rewizyjna przepadła PiS. No, ale jeśli Komitetowi (szkaradne skojarzenia) sloma z butów wystaje… Towarzyszka Nowosielska towarzysz Jagiełło. towarzysz Maruszczak i … wszystko jasne.

  2. ustawa każe na poziomu sejmiku władze komisji rewizyjnej dać opozycji, to żadna łaska, niepodporządkowanie się może doprowadzić do rozwiązania sejmiku

  3. Wiceprzewodniczący sejmiku jest też z PiS-u. Jednak stać ich było na demokratyczne posunięcie kadrowe, a u nas w Kędziorkowie lewactwo karze opozycji pokiwać sobie palcem w bucie. Chamstwo i tyle.Towarzyszki i towarzysze rządzą powiatem i miastem.

Skomentuj