Fundacja WOŚP przekaże kozielskiemu szpitalowi 15 łóżek dla chorych na COVID-19

7

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakupiła 1340 łóżek szpitalnych dla oddziałów, na których prowadzone jest leczenie pacjentów chorych na COVID-19. Na liście beneficjentów sprzętu jest szpital w Kędzierzynie-Koźlu.

Nowym sprzętem ma zostać obdarowane 98 placówek medycznych w Polsce. Łóżka pojadą do szpitali, które leczą pacjentów chorych na COVID-19. Fundacja WOŚP zadecydowała, że 15 łóżek serii Puro zostanie przekazane szpitalowi w Kędzierzynie-Koźlu.

– Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka, realnie patrząc możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejne – w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski – powiedział prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak.

Wszystkie zamówione przez Fundację WOŚP łóżka zostały wyprodukowane w trzech polskich firmach. Całkowita wartość zamówienia wynosi niespełna 16,6 miliona złotych.

7 KOMENTARZE

 1. To jest wstyd żeby WOŚP i Grupa Azoty musiały wspomagać nasz szpital, w tak ciężkiej sytuacji rząd powinien odpowiednio dofinansować służbę zdrowia. Jedyne co robi PIS to rozdaje pieniądze nierobom i wiejskim grajkom typu Bracia Golec. HAŃBA!

  • Ale masz TVPiS (2mld/rok) i tam masz powiedziane, że wszystko jest ok, no dobra załóż maseczkę, ALE rozkład służby zdrowia to wina przewodniczącego Tuska i premier Kopacz.
   2015: zasłużona wygrana PiS + budyń
   2019: Chiny, targowisko zwierząt
   2020: wiosna – lock down
   2020: lato – panujemy nad sytuacją
   2020: jesień – COVID mówi SPRAWDZAM
   2020: zima – tysiąclecia

 2. Przez 4 lata PiS-u zadłużenie szpitali zwiększyło się o 5 miliardów. Pięć razy więcej niż za PO. Nie wspomnę, że pisdzielce zamknęły 4 szpitale. Kolejki do specjalistów wydłużyły się dwukrotnie, Czego się nie tkną to spierdo…

  • Platfusy by wszystko zlikwidowały albo sprzedały obcym więc nie mieliby czego zadłużać i byś się musiał na marsie leczyć z głupoty a tak przynajmniej masz pod nosem szpital.

 3. Oczywiście, że to wina Tuska. PO rozpoczęło projekt komercjalizacji i prywatyzacji szpitali przy stworzeniu tzw gwarantowanego koszyka usług.
  Prywatyzowane szpitale były przez skarb państwa oddłużane.
  I co? I nic. PO się przestraszyło reakcji obywateli i odpuściło reformy aby nie przegrać wyborów.
  Ale i tak przegrali. A mogło by coś dobrego po nich zostać.

Skomentuj