Fundacja Wiedzieć Więcej zdobyła grant na zakup sadzonek i sprzętu ogrodniczego dla ZSTiO w Azotach

6

Fundacja Wiedzieć Więcej z Kędzierzyna-Koźla została jednym z 6 beneficjentów programu grantowego producenta Cukru Królewskiego, Südzucker Polska S.A.. Grant 5000 organizacja przeznaczy między innymi na zakup sadzonek do przyszkolnego arboretum oraz narzędzi ogrodniczych dla Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Pracownicy Südzucker Polska S.A ponownie wskazali zlokalizowane w sąsiedztwie biur i zakładów przemysłowych marki, instytucje i prospołeczne organizacje, które ich zdaniem należy wesprzeć. Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń komisja rokrocznego programu Grant 5000 wybrała 6 beneficjentów, do których trafi darowizna w kwocie 5000 zł. W ramach prowadzonego od 2015 roku projektu, producentowi Cukru Królewskiego udało się wesprzeć kilkadziesiąt inicjatyw łączną kwotą wynoszącą około 200 000 zł.

– Ponownie z ogromną przyjemnością zaangażowaliśmy się we wsparcie przedsięwzięć, które wskazali nam nasi pracownicy. W tegorocznej odsłonie Grantu 5000 oprócz dofinansowania niekomercyjnych organizacji oraz instytucji, chcieliśmy promować ekologiczne rozwiązania w lokalnych społecznościach. W efekcie, większość pomysłów zgłoszonych przez pracowników dotyczyła prośrodowiskowych inicjatyw – mówi Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.

Po raz pierwszy w gronie beneficjentów Grantu 5000 znalazła się Fundacja Wiedzieć Więcej z Kędzierzyna-Koźla, zgłoszona do programu przez pracownicę Cukrowni Cerekiew. Zgodnie z założeniem uzyskane wsparcie finansowe organizacja przeznaczy między innymi na budowę schronień dla jeży czy zakup sadzonek drzew i krzewów oraz narzędzi ogrodniczych dla ZSTiO w Azotach, przy którym znajduje się ciekawa kolekcja egzotycznych roślin.

– Wyróżniając Fundację Wiedzieć Więcej doceniliśmy fakt, iż prowadzi ona prośrodowiskowe działania edukacyjne skierowane do młodzieży. Grant 5000 nasz beneficjent zrealizuje w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, którego teren już teraz kojarzony jest z unikatową roślinnością. Naszym zdaniem, rozwinięcie jej bazy o kolejne gatunki zwiększy świadomość ekologiczną oraz wiedzę młodzieży – argumentuje Magdalena Budzyńska.

6 KOMENTARZE

    • ale za to wojewoda wstrzymał decyzję żeby cały szpital był covidowy. Wszyscy odetchnęli z ulgą bo myśleli że decyzja właściwa i równy gość z tego wojewody. A tu…

  1. Mam nadzieję że nie uderzy im do głowy tyle pieniędzy bo z taką sumą naprawdę nie wiadomo co zrobić… Może postawić zardzewiałe donice z napisem Kędzierzyn Koźle… A nie przepraszam one kosztowały 300 tys

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj