Frankowicze mogą wygrać z bankami. Marek Piasecki gościem Studia KK24.pl

12

3 marca w Kędzierzynie-Koźlu pod patronatem radnego miejskiego Marka Piaseckiego odbędzie się spotkanie dla osób, które spłacają zaciągnięte przed laty kredyty we frankach szwajcarskich. Poprowadzi je mecenas Paweł Artymionek z Kancelarii Prawnej OLC. O szczegółach rozmawiamy w Studiu KK24.pl:

12 KOMENTARZE

 1. Gdy się bierze kredyt w obcej walucie i to kredyt długoterminowy, trzeba brać pod uwagę wahania kursu. Nie teraz głupa rżnąć i oczekiwać przewalutowania.
  Pan Radny chce się chyba przypodobać zadłużonym „franusiom” że takiemu spotkaniu patronuje.

 2. Kredyty we frankach i tak brali majętni, chcieli oszukać przeznaczenie, poszli na grę z bankierami, hahaha. Obserwowałem ten owczy pęd owieczek w wieku 25-30 kilkanaście lat temu, szli do fryzjera gęsiego. A stara zasada mówi, bierz kredyt w walucie którą zarabiasz.

 3. Nie masz pojęcia o temacie, to nie zabieraj głosu; to spekulacyjny tzw. produkt banksterki, z którym inne kraje już dawno sobie poradziły; do tego nigdy żadnych franków nie było, jedyne co istnieje to denominacja, waloryzacja bądź indeksacja do waluty, wszystko cały czas odbywa się w złotówkach, nawet konta walutowego nie wymagano

  • Jeszcze dziś słyszę te zachwyty jak brali 2 kredyt, mieszkanie na wynajem będzie, zarobimy, nie przegram przecież życia…
   Wiedziały gały co brały, później lament jak rata poszła x2, nie mam dla nich litości oddać co wzięli !!!

  • Teraz to nazywa się tzw. produkt banksterki, a nie produkt bankowy tzw. kredyt oferowany klientowi przez bank ? Ciekawe ? Zatem jak można nazwać sytuację, w której produkt bankowy zwany kredytem w momencie podpisania umowy zdolność kredytowa klienta oceniana przez kredytodawcę była pozytywna. W trakcie spłaty okazywało się, że kredytobiorca nie jest w stanie spłacić kredytu mimo braku zmian warunków na których została oparta ocena zdolności kredytowej dokonana przez kredytodawcę. Potem zjawiał się komornik i przejmował dorobek życia kredytobiorcy. Zatem mam rozumieć, że takie działanie jest bezpodstawne, bo bank sam jest winien źle oceniwszy zdolność kredytową swego klienta i zmieniała się tzw. stopa oprocentowania ? Wówczas w sądach byłoby pełno spraw o umorzenie kredytów i nie tylko tzw. „frankowiczów.”

   • Sejm uchwalił w czwartek 04.07.2019 nowelizację ustawy o wsparciu kredytobiorców (frankowiczów) w trudnej sytuacji, której projekt przedłożył prezydent RP Andrzej Duda. To za rządu PIS-u, a nie PO. Dowartościowałeś się ?

 4. Że Pariba France ma wypłaci ć 150mln frankowoczom bez względu na to czy się. odwoła bank czy nie sąd karmy uznał oszustwo to będzie miało wpływ na orzeczenie pomimo powszechnej w polskim prawie korupcji

 5. Niektóre komentarze są żałosne, banki oszukiwały i kłamały mówiąc że klient nie ma zdolności w zł tylko w walucie przy tym nie informując potencjalnego nabywcę kredytu o radykalny zmianach, także proszę nie załączać dziwnych komentarzy :(

 6. OK. Skoro to był zły produkt bankowy, to proponuje proste i czyste rozwiązanie. Przeliczamy na kredyt złotówkowy i temat zamknięty. Acha, okazałoby się, że jest jeszcze drożej? No cóż, c’est la vie.

 7. Jak brałam kredyt mieszkaniowy 10 lat temu kiedy „frankowiecze” wszystkim ogłaszali jakie maja cudowne kredyty i śmiali sie z tych co biorą w złotówkach. Ja zarabiam w złotówkach i taki kredyt brałam dlaczego teraz mam nic nie dostać ?? Oni swoje żniwo mieli jak spłacali grosze, mnie nikt nie pytaŁ czy teraz mam na spłate i nikt mi nie pomaga !! WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY I TYLE W TEMACIE !!

 8. Cwaniaki wszystko przegłosują, byle by to było korzystne dla cwaniaków. Zwłaszcza dla cwaniaków u tzw steru.
  Do tego dołączyć prezydęta, który będzie chciał się przypodobać cwaniakom i efekt gotowy.
  Ile to było rozbiorów naszego Polski? Trzy?

Skomentuj