Fotowoltaika SOON ENERGY POLAND w domu i w firmie. Szybki zwrot inwestycji i dotacje do 10 tys. zł

13

Firma SOON ENERGY Poland działa na rynku od 2015 roku jako wyspecjalizowany podmiot w budowie instalacji fotowoltaicznych. Udziałowcami spółki są m.in. notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych EUROTEL S.A.

SOON ENERGY zbudowała między innymi największą instalację fotowoltaiczną dachową w Polsce o mocy 1,5 MWp, a postawione przez firmę instalacje generują łącznie już kilkadziesiąt megawatów mocy. Od niedawna biuro regionalne firmy działa w Starym Koźlu przy ul. Braci Wolnych 16.

O rządowym programie wsparcia dla fotowoltaiki, bezzwrotnych dotacjach w gminie Kędzierzyn-Koźle oraz o szybkim zwrocie inwestycji opowiada Michał Jurczyga z biura regionalnego SOON ENERGY Poland.

– Do kogo skierowana jest Państwa oferta?

– Nasza oferta skierowana jest do osób fizycznych, firm oraz gospodarstw rolnych, które chcą generować duże oszczędności dzięki fotowoltaice oraz uzyskać niezależność energetyczną i uniknąć podwyżek cen energii w przyszłości. Budujemy farmy fotowoltaiczne oraz instalacje umieszczane na domach, firmach i w gospodarstwach rolnych, które stawiane są na dachach budynków lub bezpośrednio na gruncie.

– W jaki sposób możemy zarabiać na energii słonecznej?

– W dużym skrócie: przed każdą zleconą budową instalacji fotowoltaicznej, wykonujemy bezpłatny audyt techniczny obiektu, gdzie ma zostać postawiona instalacja – dach lub grunt. Mamy do tego drona, którym robimy niezbędne zdjęcia oraz pomiary. Następnie na zlecenie klienta na jego dachu lub gruncie montujemy instalację fotowoltaiczną, która produkuje prąd i dostarcza go do sieci elektrycznej. Klient korzysta z wyprodukowanego przez siebie prądu i tym samym nie musi ponosić opłat za energię elektryczną. Wyprodukowana nadwyżka prądu wraca do sieci i oczywiście możemy ją odzyskać, ale pomniejszoną o różnicę wymiany bilansowej, dokonywanej automatycznie przez operatora energetycznego (dla instalacji <10kWp współczynnik wymiany wynosi 0,8 dla instalacji pomiędzy 10 a 50kWp, wynosi 0,7). Warta uwagi jest specjalna aplikacja, którą posiada każda nasza instalacja i za której pomocą można na bieżąco sprawdzać, ile udało się wyprodukować prądu w danym okresie czasu.

Instalacja dachowa w Cisowej o mocy 7,14 kWp.

– Jak szybko może zwrócić się koszt inwestycji?

– Oczywiście zależy to od rocznego zużycia prądu przez klienta oraz różnych czynników dodatkowych, ale szacuje się, że przy skorzystaniu z różnych dotacji całościowy koszt instalacji fotowoltaicznej do 10 KW, może zwrócić się już nawet po 4 latach (dotacja 5 000 zł z programu Mój Prąd oraz ulga termomodernizacyjna w wysokości 32%).

– Obecnie można otrzymać aż 5 tysięcy zł dotacji z programu rządowego na sfinansowanie domowej instalacji fotowoltaicznej?

– Zgadza się. Rządowy program Mój Prąd umożliwia Polakom zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną. Jest to program dla osób fizycznych, które mogą otrzymać bezzwrotną dotację na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej w zakresie od 2 do 10 kWp. Wyprodukowany za jej pomocą prąd pozwala zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na rachunek za prąd pobierany do tej pory z sieci energetycznej. Druga edycja tego programu rozpoczęła się 13 stycznia i potrwa do 18 grudnia 2020 roku. Oczywiście pozostałą część kwoty instalacji fotowoltaicznej, można odpisać od podatku dochodowego, w ramach ulgi termomodernizacyjnej – wyjaśnia Michał Jurczyga.

– Również gmina Kędzierzyn-Koźle przygotowała specjalny program wsparcia.

– Jest to dotacja na zakup i montaż systemów fotowoltaicznych, która jest przyznawana przez naszą gminę i która pokrywa do 20 proc. całej kwoty, jednak nie więcej niż do 10 tysięcy zł. W przypadku gospodarstw rolnych istnieje też kilka możliwości uzyskania dofinansowania zakupu paneli np. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz z krajowego Programu „Agroenergia” – aż 25 000 zł dotacji do inwestycji w sposób znaczący skraca stopę zwrotu z inwestycji. Jednak trzeba zaznaczyć, że dotacji nie można łączyć, należy w tym wypadku wybrać po prostu najkorzystniejszą dla siebie.

Działoszyn, największa dachowa instalacja fotowoltaiczna w Polsce o mocy 1,5 MWp

– Co wyróżnia państwa firmę?

– Przede wszystkim olbrzymie doświadczenie, ponieważ od wielu lat SOON ENERGY Poland stawia nie tylko małe instalacje, ale również duże farmy i elektrownie. Wobec klientów jesteśmy zawsze uczciwi, rzetelni i realizujemy tylko takie projekty, które przyniosą inwestorowi zamierzony zwrot. Oprócz załatwienia wszelkich formalności, pomagamy także klientom w załatwieniu preferencyjnych warunków kredytowych.

– SOON ENERGY Poland gwarantuje profesjonalną realizację zadań na wszystkich etapach inwestycji, począwszy od audytu, przygotowania projektu, po montaż i uruchomienie kompletnej instalacji. Tym samym zapewniamy pełne i optymalne wykorzystanie rozwiązań w zakresie technicznym i ekonomicznym. Bezpośrednia współpraca z wiodącymi i renomowanymi producentami sprzętu, gwarantuje najwyższą jakość i efektywność instalacji w okresie nawet 40 lat. Od wielu lat jesteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

– Na jakim terenie prowadzicie działalność?

– Tak naprawdę realizujemy zlecenia na terenie całego kraju, jednak zasięg mojego regionalnego biura to województwa opolskie, śląskie i dolnośląskie.

Michał Jurczyga

Regionalne Biuro SOON ENERGY

Ul. Braci Wolnych 16, Stare Koźle

Tel. 577144155

 Materiał promocyjny

 

 

13 KOMENTARZE

 1. „ulga termomodernizacyjna w wysokości 32%” acha…
  czyli Kowalski zarabiający 2500 netto też się na to łapie, taaaa, on ma ulgę aż 18%, napiszcie do 32%

  moje rachunki w willi to ok 100 – 120 złociszy na miesiąc, nie podaję zużycia bo mając 2 taryfy i każdy sprzęt uruchamiany jest w tańszej, więc liczmy max 1500 na rok, proszę mi uzasadnić sensowność inwestycji nawet z tymi dotacjami, 12 lat i może będę na zero, gdzie panele będą miały 80% sprawności, a żaden podzespół przez te lata nie ulegnie awarii. Falownik wytrzyma te wszystkie lata? Żaden kondensator falownika nie ulegnie zestarzeniu? Sprzęt medyczny tyle nie wytrzyma ale chiński falownik w domu tak… no ludzie
  Пусть всегда будет солнце

 2. Primo: Próg opłacalności to około 160 zł/ m-c.
  Secundo: To nie koniec podwyżek opłat za energię elektryczną.
  Пусть всегда будет небо

 3. W Polsce dalej się nie opłaca wymienić na eko to co jest „nieeko”, ale działa. Jak zawsze zarobić musi kilka podmiotów zanim Kowalski coś dostanie.
  Znajomy w Belgii miał takie dopłaty ze nie wiedział, gdzie już montować. Prąd można powiedzieć ze ma za darmo. Zapamiętacie jak coś w Polsce jest na progu opłacalności to nie pchajcie się w to bo będzie gorzej.

 4. Czyste złodziejstwo kupując energię elektryczną jest traktowana jako towar za który muszę zapłacić
  produkując energię z fotowoltaniki mając nadwyżkę jeżeli jej nie zużyję to jest prezent dla zakładu energetycznego dostaję figę z masłem

  • to jest chore…. to jest ukryta ochrona kopidołów, wungla, energetyki klasycznej, fotowoltaika jest im nie na rękę

 5. Fotowoltaika jest dla bogatych, którzy wchodzą w podatek 32% i mają ogrzewanie z pompy ciepła.
  Bidoki będą nadal palić w kopciuchach śmieciami.

 6. Na zdjęciu” Instalacja dachowa w Cisowej o mocy 7,14 kWp” widzę poważny błąd i to na etapie projektowania instalacji. Komin wyraźnie daje zacienienie panela fotowoltaicznego. Niby nie dużo, ale dociekliwi wiedzą, że 10 paneli (od strony tarasu) w momencie zacienienia nie produkuje żadnej energii elektrycznej lub produkcja jest bardzo mizerna. Niby mamy generator energii elektrycznej, który kosztuje krocie a tak na prawdę nie mamy nic. Inwestor został nabity w butelkę. Czytając artykuł, że „Firma xxxx gwarantuje profesjonalną realizację zadań na wszystkich etapach inwestycji” wydaje się bezzasadne.
  Panowie to mocny STRZAŁ W KOLANO. O takich błędach przeczytać można w poradnikach dla amatorów.
  Na miejscu inwestora z Cisowej domagałbym się poprawienia montażu instalacji na koszt firmy.

 7. Ja słyszałem,
  „Redukuje wszelkiego rodzaju straty wynikające z niedopasowania modułów, od tolerancji producenta do częściowego zacienienia”, powiem więcej ……..widziałem instalacje z optymizerami, ale przeważnie były to instalacje na bardzo fikuśnych dachach o różnym pochyleniu oraz o dużej ilości przeszkód idp.
  Wszyscy choć trochę wtajemniczeni wiedzą, że są to drogie zabawki jeden optymizer to dodatkowy koszt min. ok.200zł. razy np.21 paneli to robi się fajna sumka.
  Po co tak kombinować tu wystarczy falownik na dwóch stringach i odsunąć panele od komina i to wszystko.
  Popełnić błąd każdy może, ale nie każdy się do błędu przyznaje :-)

Skomentuj