Firma z misją i wartościami – Centrum Meblowe Hermes ze Sławięcic. Są z nami od ponad 23 lat

3

Prawdopodobnie mało jest w naszym mieście osób, które nie słyszałyby o Centrum Meblowym Hermes ze Sławięcic. Aż trudno uwierzyć, że ten jeden z największych salonów meblowych w regionie działa na rynku już od ponad 23 lat.

O meblach wielu pokoleń, pracownikach, którzy zatrudnieni są w tej firmie od kilkunastu lat oraz o wartościach obowiązujących w Centrum Meblowym Hermes opowiadają właściciele – Krzysztof Szostak i Jacek Gajewski.

Zwyczajny dzień. Do salonu przychodzi klient. Jak się później okazuje, jest tutaj już piąty lub szósty raz w ciągu ostatniego miesiąca. Pracownik obsługi z anielskim spokojem odpowiada po raz kolejny na te same pytania. Wykazuje się dużą cierpliwością i zrozumieniem wobec zainteresowanego, który być może ma słabą pamięć lub też zwyczajnie ciężko jest mu podjąć decyzję o zakupie nowych mebli. Momentami klient wręcz sprawia wrażenie zakłopotanego świadomością zabierania czasu sprzedawcy. Doradca poświęca mu jednak kolejną godzinę, klient wychodzi bez zakupu, a doradca jakby nigdy nic wraca do swoich obowiązków. Historia kończy się dobrze, klient przychodzi do salonu za kilka dni i w końcu podpisuje zamówienie na swoje wymarzone meble.

– Czy często zdarzają się tacy klienci i czy zawsze państwa pracownicy potrafią zachować pełen profesjonalizm i opanowanie, tak jak w sytuacji przedstawionej powyżej?

– Zazwyczaj klienci podejmują decyzję trochę szybciej, ale rzeczywiście zdarza się, że odwiedzają nas po kilka razy. Często chcą przemyśleć zakup, porównać ceny, porozmawiać z rodziną, poszukać innych rozwiązań, które też podpowiadają nasi doradcy. Doskonale rozumiemy te potrzeby i dlatego zawsze poświęcamy tyle czasu na obsługę, ile klient od nas oczekuje. Wymaga to czasami naprawdę dużej cierpliwości, ale pracując tyle lat w branży wiemy, że właśnie czas poświęcony klientowi często jest najważniejszy.

– No właśnie. Centrum Meblowe Hermes działa od 23 lat, a zatrudniają państwo w większości osoby, które spędziły tu prawie całą swoją karierę zawodową.

– Twarz pracownika jest wizytówką firmy. Dlatego staramy się, zarówno pracownikom, jak i klientom, zapewnić stabilność i przewidywalność. Większość pracowników jest z nami od 20 lat i wiemy od stałych klientów, jak bardzo doceniają sytuację, kiedy podczas kolejnych zakupów mogą porozmawiać z osobami, które już znają i do których mają zaufanie. To bardzo cenna wartość w dzisiejszych czasach.

Jakiego znaczenia nabrało w Centrum Meblowym Hermes hasło reklamowe „Meble wielu pokoleń”?

– Kiedyś traktować można je było jako szeroki wybór mebli dla klienta w każdym wieku. Po 23 latach działalności nabiera jednak innego znaczenia. Meble wielu pokoleń obecnie po prostu oznaczają kolejne pokolenia rodzin, które nas odwiedzają i które robią u nas zakupy. Specjalizujemy się w sprzedaży mebli dziecięcych firm VOX i Meblik i bardzo nas cieszy, kiedy kobiety w stanie błogosławionym kupują u nas meble do wymarzonego pokoju dziecięcego, a po paru latach zmieniają je na młodzieżowe. Dzieci rosną, a my trochę razem z nimi. To raduje, ale też mobilizuje, żeby trzymać wysoki poziom także dla tych klientów, na których zaufanie musimy dopiero sobie zasłużyć.

W rozmowie starają się państwo podkreślić, że CM Hermes to nie market meblowy?

– To wynika zarówno z kwestii podejścia do obsługi klienta, naszych wewnętrznych standardów jakości, sposobów rozpatrywania reklamacji, ale także z oferowania mebli naprawdę dobrych producentów, których zakup da klientowi satysfakcję. W dużych marketach zdarza się częsta rotacja pracowników, co może wpływać na jakość obsługi i kompetencje doradców. U nas kluczem do sukcesu jest stała kadra, jej wiedza i doświadczenie oraz dobre produkty w większości naszych polskich producentów. Tym chcemy się wyróżnić – podkreśla Krzysztof Szostak.

Jeden z panów powiedział, że oferujecie klientowi nie tylko meble, ale szczęście i niejednokrotnie spełnienie marzeń. Czy to kwestia wartości, czy tylko chwyt sprzedażowy?

– Oferując klientowi dobry materac, chcemy zadbać o komfort jego snu, o jego kręgosłup i zdrowie. Proponując nowe meble do salonu, stół, krzesła, widzimy gdzieś dalej poza śrubami i deskami miejsce wypoczynku, miejsce spotkań, ciepło rodzinne. Meble tworzą dom i jego atmosferę i mimo że to górnolotne słowa, głęboko wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu dadzą klientowi właśnie to, o czym marzył. Z perspektywy 23 lat i licznego grona klientów, którzy polecają nasze usługi swoim znajomym i rodzinie, możemy powiedzieć, że kierowanie się tymi wartościami nadal ma sens.

– Meble jakich producentów możemy znaleźć obecnie w Centrum Meblowym Hermes?

– Nie sposób ich wymienić wszystkich. Na pewno VOX, z którym jesteśmy od początku, Meblik – najlepsze meble dziecięce, Wójcik czy Szynaka, który oferuje kolekcję mebli premium z litego drewna. Mamy meble kuchenne firmy KAM i oczywiście wykonujemy także kuchnie na wymiar. Podsumowując, przy takim asortymencie możemy zaproponować meble na każdą kieszeń. Zapraszamy do odwiedzin i mimo, że z powodu remontu drogi trzeba do nas przyjechać teraz od drugiej strony Sławięcic, mamy nadzieję, że będzie to owocna wizyta.


Centrum Meblowe Hermes

Ul. Sławięcicka 23,
47-230 Kędzierzyn-Koźle
Telefon: 77 406 01 00

https://www.facebook.com/HermesSlawiecice/                                            http://cmhermes.pl/

Materiał promocyjny

3 KOMENTARZE

Skomentuj