Firma postawiła ogrodzenie, urząd kazał je usunąć. Konflikt z wykonawcą na ulicy Zielonej

15

Mieszkańcy Pogorzelca ze zdziwieniem odkryli dziś rano, że dopiero co wyremontowana ulica Zielona znów jest ogrodzona. Znaleźli także kartkę z informacją od wykonawcy, który winą za taki stan rzeczy obarcza urzędników. Na reakcję magistratu nie trzeba było długo czekać.

Kompleksowy remont dziurawej jak ser szwajcarski ulicy Zielonej rozpoczął się latem tego roku. Prace zakończyły się kilka tygodni temu, a mieszkańcy zaczęli korzystać z nowej drogi i parkingów. Okazuje się jednak, że temat wcale nie jest zamknięty. Dziś rano na ulicy pojawiły się ogrodzenia, a na nich kartki z informacją od wykonawcy.

„Jesteśmy zmuszeni zamknąć wykonany przez naszą firmę fragment ulicy Zielonej. W dniu 12. 11 droga została odebrana bezusterkowo i dlatego mogliśmy ją dla państwa otworzyć. Niestety UM Kędzierzyn-Koźle już trzykrotnie odesłał nam fakturę za wykonane roboty ze względu na rzekomy brak odbioru. W związku z tym droga została ponownie zamknięta do czasu odebrania jej przez urzędników” – czytamy w informacji z ogrodzenia podpisanej jako „wykonawca robót”.

Gdy miasto dowiedziało się o zaistniałej sytuacji, nakazało usunięcie ogrodzeń. Na miejscu był patrol straży miejskiej. Otrzymaliśmy również stanowisko magistratu. Wynika z niego, że wykonawca nie dostarczył wszystkich dokumentów niezbędnych do zamknięcia procesu inwestycyjnego. Poniżej pełna treść oświadczenia oraz pismo skierowane do wykonawcy.

„Gdzie są odpady z ul. Zielonej?

Dbamy o nasze środowisko. Wszystkie odpady z miejskich inwestycji muszą być zagospodarowane zgodnie z przepisami. Tego wymagamy od wykonawców w każdej zawartej umowie. W ten sposób zabezpieczamy nasze środowisko przed niekontrolowanym wywozem odpadów i tworzeniem się dzikich wysypisk.

Ul. Zielona została odebrana i dopuszczona do ruchu. Jej zamknięcie przez wykonawcę prac było bezpodstawne, przegrody zostały usunięte. Ulica jest już przejezdna.

Gdzie są odpady z ul. Zielonej? Urząd miasta nie otrzymał żadnego dokumentu potwierdzającego ich zagospodarowanie, wymaganego zapisami umowy oraz ustawy o odpadach. Nie można atakować gminy, jeżeli przedsiębiorca nie wywiązał się ze swoich obowiązków.

Urząd miasta zwrócił się do wykonawcy z prośbą o przekazanie właściwej dokumentacji zgodnej z zapisami umowy oraz ustawy o odpadach i następnie wystawienie faktury końcowej”.

 

15 KOMENTARZE

 1. A dlaczego brak informacji o wykonaniu prac przed terminem? A gdzie odpowiedź przedsiębiorcy? No i proponuję porównać daty odbioru i pisma z UM. Redakcjo, troszkę więcej obiektywizmu.

 2. Nie ma kasy nie ma drogi to proste A jak Urząd Miasta nie rozumi to niech poda się do dymisji i po wykształcenie do szkoły pójdzie by zrozumieć to co oczywiste .

  • Prawda jest taka że firma skończyła remont przed czasem i tu padło zdziwienie bo zapłata była przewidziana w 2020 roku A nie teraz no i mały problem ma UM bo kasy na dzień dzisiejszy nie ma i nie będzie więc teraz delikatnie trzeba szukać dziury w całym aby odciągnąć do następnego roku . Pozdrawiam i proszę o zapoznaniu się z drugą stroną medalu .

 3. A co jeżeli „odpady” zostały zagospodarowane na innej budowie?
  Wygląda mi to raczej, że poczciwy przedsiębiorca nie domyślił się, że trzeba było się jakoś „odwdzięczyć” za zamówienie?
  no cóż, w końcu się domyśli, dola pójdzie gdzie trzeba i nagłe przeszkody znikną.

 4. Od kiedy to Urząd Miasta na czele z Nowosielską jest tak skrupulatne, a co z benzenem, Na pogorzelcu przy szkole podstawowej nr 5 jest zainstalowany czujnik przekroczenia emisji i praktycznie co dziennie świeci na czerwono (szczególnie wieczorem i w nocy). Pani nowosielska dobrze wie kto nas truje ale wiadomo truciciel płaci podatki ( nie małe) to nas może truć. Taka to jest uczciwość oligarchów K-Kożla

  • Ten czujnik nie jest od benzenu tylko pyłów zawieszonych. Czemu świeci na czerwono? Szukaj w kominach sąsiadów.
   Co za ludzie, patrzą na czujnik a nawet nie wiedzą do czego on służy i teorie wymyślają.

 5. Na inwestycji w Kłodnicy Przedszkole 17 też jakoś UM nie kwapi się do płatności. Szukają dziury w całym pomimo użytkowania i pozytywnych odbiorów.

 6. Po remoncie ulicy Zielonej, kierowcy nagminnie parkują swoje auta na chodniku.
  I to całym autem.
  Żeby przejsć trzeba chodzić ulicą.
  Może straż miejska by sypnęła mandatami ?

Skomentuj