Firma budująca obwodnicę zamknęła ulicę Szpaków. Mieszkańcy mówią, że informacja była niewystarczająca

13

Na kierowców – głównie mieszkańców Miejsca Kłodnickiego i Cisowej – w poniedziałek rano czekała niemiła niespodzianka – ulica Szpaków, droga łącząca oba osiedla, została zamknięta w związku z kolejnym etapem budowy obwodnicy północnej.

Objazd prowadzi przez Sławięcice lub Zalesie Śląskie. W obu przypadkach nadłożyć trzeba wiele kilometrów.

– Nie miałem pojęcia, że ulica zostanie zamknięta właśnie dzisiaj. Jeśli informacja gdzieś była, to do mnie, jak i moich sąsiadów, nie dotarła. Przejechałem pomimo zakazu, inaczej spóźniłbym się do pracy – mówi jeden z mieszkańców osiedla, który kontaktował się dziś w tej sprawie z naszą redakcją.

Nie wszystkim podobny manewr udał się bez konsekwencji. Na zamkniętym odcinku drogi w związku z notorycznym łamaniem zakazu interweniowała dziś policja. Posypały się mandaty.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, inwestorem obwodnicy północnej, aby zapytać o przyczyny – w ocenie mieszkańców – braku wystarczającej informacji.

– Wprowadzona organizacja ruchu została zgłoszona i wprowadzona zgodnie z uzyskanym zatwierdzeniem projektu tymczasowej organizacji ruchu. Dodatkowo Wykonawca w dniu 01.04.2021 umieścił tablice informacyjne o planowanym zamknięciu ul. Szpaków w dniu 12.04.2021. Tablice umieszczone były na ul. Szpaków: od strony Sławęcic (przy DW 426) oraz w miejscowości Cisowa – wyjaśnia Agata Andruszewska z opolskiego Oddziału GDDKiA.

W ramach realizacji zadania pn „Budowa obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK40” zamknięcie dla ruchu ul. Szpaków jest przewidziane do stycznia 2022r. W trakcie obowiązującej zmiany organizacji ruchu będą prowadzone prace drogowe związane z uciągleniem trasy głównej, budową wiaduktu drogowego WDD11, prace związane z realizacją nasypu na wiadukt drogowy oraz prace drogowe związane z przywróceniem ruchu na ul. Szpaków.

13 KOMENTARZE

 1. Znaki na skrzyżowaniu w Cisowej oraz w Sławięcicach były zawieszone od dwóch tygodni :) Swoją droga ciekawa koncentracja kierowców w okolicach skrzyżowań :)
  Ale cóż może się uda :)

 2. Wiedzieliśmy, znaki stały od tygodnia, ale nikomu nie przyszło do głowy że odetną nas od miasta tj. sklep, przedszkole, szkoła zakład pracy na więcej niż tydzień czy dwa. To jest jakiś absurd, tym bardziej że jest droga techniczna poprowadzona z boku. Jeśli ktoś myśli że przecież są objazdy to niech przeliczy sobie dodatkowe koszty z tym związane. U mnie to jest dodatkowe 10km i 20 min w jedną stronę, to razy dwa bo przecież trzeba wrócić i kilka razy w tygodniu na zakupy to dodatkowe kilometry.

  • Znaki z informacją o planowanym zamknięciu drogi w dniu 12/04 stały od 1/04. Nikomu nie przyszło do głowy że 12/04 zamkną drogę. Co wy w tych głowach macie?

   P.s. pandemia jest. Do sklepu parę razy w tygodniu nie wskazane. Zrobić listę i większe zakupy a nie jeździć objazdem po masło i jedno piwko :-)

 3. Pracownikami Blachowni nikt się nie przejmuje
  Od pół roku jeździmy na około przez Elektrownię
  Ciekawe co będzie jak zaczną budować rondo koło spalonej szkoły?

 4. Następna nagroda dla mieszkańców osiedli Miejsce kłodnickie i Cisowa zafundowana przez Urzędników z miasta i powiatu mimo tego że obwodnica mieszkańcom nie jest potrzebna bo w nagrodę dostaną tylko spaliny i hałas oraz zagrożenie w razie nie daj boże jakiejś kolizji. A dostępu do obwodnicy zostali pozbawieni to na dokładkę teraz jeszcze przez dziesięć miesięcy mamy nadkładać po kilkanaście kilometrów żeby dojechać z dziećmi do przedszkola do szkoły ośrodka zdrowia czy chociaż by po chleb bo nie ma sklepu.Kto nam za to zapłaci? dlaczego my mamy ponosić koszty nieudolności ……skoro są możliwości innych rozwiązań na marginesie dla mieszkańców przejazd miał być zapewniony wzorem inwestycji na innych drogach .Najprostrze znaki postawić policję wysłać i karać szaraczków a jak przez całe lata ponad czterdziesto tonowe TIRY na drodze do osiemnastu ton śmigają to starostwo jako zażądca mimo zgłoszeń policji nie wysyłało. Może urzędnicy ze starostwa spełnili by swój obowiązek i zainteresowali by się stanem drogi między Sławięcicami a Miejscem kłodnickim ale po co oni tamtędy nie mają potrzeby jeżdzić i przez dziury naprawiać zawieszeń.

 5. To jest pikuś. Jakaś istota z macicą wypuściła z aresztu międzynarodowego aferzystę, bo ryży Kaszub coraz bardziej się boi o swój los. Całkiem możliwe, że wbrew obiegowej „przyjaźni”, tego zwolnionego może odwiedzić seryjny samobójca. Strach ryżego jest wielki…

 6. Rozpoczął się sezon prac polowych może ktoś z urzędników odpowiedzialnych za zafundowanie nam zamknięcia drogi jest w stanie wyjaśnić jak rolnicy mają dojechać do swoich pól żeby wykonać niezbędne prace?

Skomentuj