Firma budująca obwodnicę północną rozpoczęła montaż mostu nad Kanałem Gliwickim

13

Ważny moment w procesie budowy obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Wykonawca rozpoczął montaż elementów nośnych mostu nad Kanałem Gliwickim.

– Wykonawca rozpoczął montaż konstrukcji stalowej ustroju nośnego obiektu MD-2. Pierwsze elementy konstrukcji rusztu stalowego układane są na przyczółku i podporze tymczasowej – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Most MD-2 będzie miał 91,4 m długości i szerokość wynoszącą 18,4 m. Będzie obiektem jednoprzęsłowym wolnopodpartym.

Łącznie w ramach budowy obwodnicy północnej  powstanie aż 18 obiektów inżynieryjnych – po sześć mostów, wiaduktów i przejść dla zwierząt.

Zdjęcia: GDDKiA

13 KOMENTARZE

 1. Czy kierownictwo budowy ma zabezpieczone zimne napoje i ciepłe posiłki ?
  Trzeba też pomyśleć o jakiś odznaczeniach dla tych bohaterów !

 2. Brawo firma Strabag!Gdyby obwodnicę płn.budowała firma(?)która coś tam grzebie przy moście na Kłodnicy to budowa obwodnicy płn.trwała by co najmniej do 2050r.Jakie to szczęście że przetarg na budowę obwodnicy wygrała Firma Strabag,to gwarancja że obwodnica płn.będzie gotowa w 2023r.tak jak planowano.

  • Nieważne kto wygrał, ważne kto otwierał koperty a ta czynność należy do ludzi PiS, tylko dzięki partii powstaje obwodnica.
   Epokowy wkład wniósł oczywiście rudy Pecz… ten sam, któremu nie podoba się port…

  • Mało z tego rozumiesz, Narwany. Jak masz słabe finansowanie, to i podpisujesz umowy ze słabszymi firmami. Ja wielokrotnie muszę was uświadamiać, bo nie posiadacie wiedzy na ważne tematy.

   • Tzw. słabsze firmy powinny być rugowane już w momencie składania oferty. Dobry inwestor powinien posiadać odpowiednią wiedzę w tym względzie i nie dopuszczać firmy śrubokręt i kombinerki do działania. Więc nie uświadamiaj nas wielokrotnie obojnaki Alino, gdyż temat jest nam znany.

   • TY Alin czy jak się tam wabisz, uświadamiać to se możesz światków jechowy. Psinco znasz się na przetargach i układach więc skończ stękać. Sami fachowcy psia mać tyle że od głupoty.

 3. Gdzie wcięło mój poprzedni post? Może firma wykonującą remont mostu na Kłodnicy powinna wziąć Strabag na podwykonawcę aby im pokazać jak się buduję i remontuje, ja mogę pożyczyć maszynkę do gięcia drutu, może wtedy jak będzie więcej ludzi i sprzętu na budowie to przyśpieszą pracę bo na chwilę obecną wygląda to żałośnie a termin tak długi że śmiać się chce zostanie wydłużony comajmniej do końca roku, miasto stanie już we wrześniu jak zacznie się rok szkolny a nikt nie podjął rękawicy aby doprowadzić drogę do wiaduktu między kuzniczkami a zabiencem. Brawo szykuje się katastrofa.

Skomentuj