Finał sprawy pirata drogowego. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniej kędzierzyniance

8

Dzięki nagraniu wideo zamieszczonym między innymi w serwisie KK24.pl w mieście zawrzało. Pirat drogowy, który omal nie potrącił starszej pani z dzieckiem na przejściu dla pieszych zainteresował również stróżów prawa. Okazała się nim być 44-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Policjanci zatrzymali już jej prawo jazdy i przekazali sprawę do sądu.

Pod koniec lutego br. na jednym z portali internetowych ukazał się film, który przedstawiał, jak kierująca osobowym volkswagenem nie udzieliła pierwszeństwa osobom znajdującym się na przejściu dla pieszych, stwarzając w ten sposób realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Na nagraniu widać, jak kierująca omija pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, by udzielić pierwszeństwa przechodzącej przez ulicę kobiecie z dzieckiem. Zdarzenie to nagrał kierowca przepuszczający pieszych, który to, widząc niebezpieczeństwo, ostrzegł sygnałem dźwiękowym pieszych – to dzisiejszy komunikat policji w Kędzierzynie-Koźlu.

O tej sprawie jako pierwszy poinformował nasz serwis. Więcej tutaj. Nagranie spotkało się ze zdecydowanymi reakcjami internautów, którzy nie zostawili na piracie suchej nitki. Teraz do akcji weszła również policja.

– Policjanci po zapoznaniu się z nagraniem ustalili kobietę, która wówczas kierowała volkswagenem. To 44-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Kobiecie zatrzymano już prawo jazdy, które wraz z wnioskiem o ukaranie zostało przesłane do sądu. – informuje podkomisarz Magdalena Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Poniżej raz jeszcze prezentujemy nagranie, które nadesłał nam internauta Krzysztof.

8 KOMENTARZE

 1. Może i sytuacja była poważna, ale nikomu nic się nie stało. Super się dzieje w tym kraju, kierowca kierowcę będzie nagrywał i donosił. Wracamy do PRLu?! Rozumiem posiadanie kamer i nagrywanie dla własnych celów, gdy coś się stanie i trzeba udowodnić swoją niewinność, ale żeby posuwać się do donosicielstwa??? No ale my Polacy z tego słyniemy żeby ujeb*** kogoś kto ma za dużo, lub popełnił błąd. Żal mi tego kierowcę który to nagrał, ale pewnie to syn jakiegoś ubeka…. nagrywa kierowców, pisze donosy do US itd. Boje się co będzie gdy zostanie emerytem i będzie miał za dużo czasu wolnego. Żal…

  • do „Kierowcy”
   słuchaj człowieku, jak by tak to była twoja matka z twoim dzieckiem albo ktokolwiek z bliskich twych osób i by została potrącona przez tą idiotkę to zbierałbyś ciało 30 metrów dalej a ręce i głowy jeszcze gdzie indziej!!!!! A nieznajomy sprawca by sobie pojechał bez kary dalej……
   Czaisz że o mały włos nie zginęły dwie osoby???!!!!
   Bardzo dobrze że są takie osoby jak Pan Krzysztof!!!!!!!!! i chwała im!!!! Lepiej zabierać prawo jazdy osobom, które wcale nie powinny ich mieć, niż chować potem ciała niewinnych osób, jak już będzie za późno.
   A ty „kierowco Hitlerowcu” zawieś sobie wisiorek św. Krzysztofa, może i Cię uratuje na drodze, bo widzę że sam byś drogi kierowco spierdzielił w trudnej sytuacji. I życzę Ci tej sytuacji po drugiej stronie, ciekawe czy wtedy będziesz szukać nagrań z kamer by udowodnić swej niewinności czy żeby ukarać sprawcę……????

 2. Popieram wypowiedz powyzej, nagrania z kamerek powinny byc brane pod uwage, jesli cos sie stanie, zeby pomoc wyjasnic sytuacje itp. Nie byl to przemyslany manewr i niezbyt na miejscu, to fakt. Ale nic sie nie stalo i prawko poszlo. Dlaczego? 'bo gdyby cos…’ ? Mamy taki piekny kraj i mentalnosc, ze trzeba kogos uwalic. Po co? A tak sobie. Ludzie nawet nie umiecie jezdzic zwyczajna dwupasmowa obwodnica w godzinach szczytu ale innych nagrywac to owszem.

 3. No tak, nic się nie stało więc zapomnijmy o temacie. Nie – nie mogę się z tym zgodzić, dziś się udało, a jutro ktoś inny zginie na pasach. Sam nieraz wściekam się na pieszych którzy nie wiedzą czy wchodzą czy nie, ale gdy ktoś jest na pasach to sorry nie ma zmiłuj – ma pierwszeństwo. Dziś ominie pieszych na pasach, za chwile przejedzie na czerwonym, przekroczy prędkość o 50/h. Policja powinna takich karać, a nie stać „w krzakach” i łapać przekraczających prędkość np. na obwodnicy. I najważniejsze nie uważam się za kierowcę idealnego, mam prawo jazdy ponad dwadzieścia lat i zapłaciłem wiele mandatów, ale chamstwa nie trawię. I to nie ma nic wspólnego z donosicielstwem.

 4. Daria nie histeryzuj….. tu nikt nie zginął. A po drugie czytając to co wypisujesz („hitlerowcu”) wnioskuje, że powinnaś się skonsultować z lekarzem. I to w trybie natychmiastowym, bo jest z Tobą źle :/ Pani kierująca passatem popełniła wykroczenie i należy jej się mandat. Bez dwóch zndań. Ale to rola POLICJI patrolować miasto. Ja donosicielstwu mówie stanowcze NIE. Nie wyobrażam sobie powrotu do PRLu, inwigilowania i nagrywania. To idzie w złą stronę.
  Reply – kamerami i nagrywaniem świata nie uratujesz, co dzień ktoś ginie, także na drogach. Mandaty się sypią i to na niektórych w ogóle nie działa. A nagrywanie to istne donosicielstwo. Brzydze się donoszeniem. Niech każdy patrzy na siebie i na swoją jazdę samochodem. Wtedy będzie bezpieczniej. Ja też nie trawię chamstwa oraz donosicielstwa- nagrywanie kogoś bez jego wiedzy i wysyłanie do innych osób lub organów, to donosicielstwo. Pozdrawiam. Aha… a ty Daria nie zapomnij o lekarzu…. PILNIE!

Skomentuj