Fiasko nadzwyczajnej sesji rady miasta. Wtorkowe posiedzenie nie dojdzie do skutku

10

Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Kędzierzyna-Koźla po przekształceniu szpitala w placówkę dedykowaną osobom z koronawirusem miało być tematem nadzwyczajnej sesji rady miasta.

Posiedzenie zwołane na wniosek samych radnych miało odbyć się jutro o godzinie 16. Wśród gości specjalnych mieli znaleźć się wojewoda Adrian Czubak, starosta powiatu Małorzata Tudaj, dyrektor szpitala Jarosław Kończyło i szefowa powiatowego Sanepidu Małgorzata Kopczyńska.

Radni liczyli, że podczas obrad uda im się dowiedzieć, jakie argumenty przekonały wojewodę do wskazania kozielskiego szpitala jako placówki, w której leczeni będą pacjenci z koronawirusem. Równie ważnym tematem jest bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców.

Dzień przed zaplanowaną sesją obrady zostały jednak odwołane. Jak poinformował naszą redakcję przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski, wobec absencji starosty Małgorzaty Tudaj (znajduje się na kwarantannie domowej) i wzrastającym ryzyku epidemiologicznym, podjęto decyzję o rezygnacji z posiedzenia.

10 KOMENTARZE

 1. W czasach wszechobecnej cyfryzacji nie powinno być problemem zorganizowanie wideokonferencji. Dzieciaki mają lekcje online, a przy tak ważnym spotkaniu urzędników zabrakło determinacji.

 2. W takim bądź razie kto odpowie za te decyzje jak dojdzie do ewentualnego zakażenia mieszkańców Koźla pochodzących ze szpitala lub oparów płynących niesterylnych nieczystości miejską instalacją kanalizacyjną ?

 3. no comments, tym miastem jeszcze ktoś zarządza ???czy ktoś, panuje nad sytuacją ??? Fajnie się rządzi jak wszystko jest ok, takie sytuacje pokazują siłę władzy, Prezydenta, zastepców, radnych…

 4. Żenujące wytłumaczenie. Ciężko zrobić wideokonferencje? Można rozmawiać z każdym zakątkiem na ziemi, w jednym miescie z powodu braku 1 osoby sesja się nie odbędzie.

  • Pytanie czy rzeczywiście ta jedna osoba jest podejrzana o zarażenie się czy tylko gra na zwłokę. Pozdrawiam

 5. sorry, ale artykuł wcześniej o transmisji ćwiczeń fitness, więc co jest paździerzowcy? telewizora nie ma takiego? Przecież w sprawie portu właściciele opowiadali z ekranu. Mógł wiśnia dać lepszy powód. Z resztą cały ten pomysł śmieszny i radni śmieszni. Czemu miało to służyć? Teraz trzeba działać a nie farmazony gadać.

 6. No i to pokazuje porażkę rządzących miastem i powiatem. W 21 wieku nie wiedzą o wideokonferencjach? W tak ważnej sprawie pokazują swoją nieudolność i ignorancję. A może zarażenia przez sieć się boją?

 7. W Europie pandemia. W mieście funkcjonuje jedyny szpital zakaźny w województwie, a prezy dętka …, no właśnie, gdzie i co robi? K O M P R O M I T A C J A ! ! ! Może poda się do dymisji?

 8. Panie Ireneuszu, mam nadzieję, że czyta Pan komentarze. To nie hejty. Skompromitowal się Pan tę decyzją. Powinien Pan w trybie natychmiastowym oddać mandant. Wstyd. Skandal. Żenada.

 9. Ludzie, zostaliśmy sami, musimy dać rade!!! Mobilizacja! Trzeba działać razem. Na rządzących nie ma co liczyć

Skomentuj