czwartek, 25 kwietnia 2024 07:59

Fenomenalna ZAKSA rozbiła Perugię! Kędzierzynianie bliżej finału Ligi Mistrzów. FOTOREPORTAŻ

W pierwszym starciu półfinałowym Ligi Mistrzów siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali przed własną publicznością ekipę Sir Sicoma Monini Perugia 3:1.

Starcie obrońców tytułu z naszpikowaną gwiazdami drużyną gości rozpoczęło się po myśli kędzierzynian. Nasz zespół nie wymiękł przed faworyzowanymi Włochami i od pierwszych wymian mocno dał się rywalom we znaki. Goście mieli spore problemy z zagrywką naszych zawodników, a w ataku kędzierzynian brylowali Bartosz Bednorz i Łukasz Kaczmarek. ZAKSA szybko osiągnęła kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca i stosunkowo łatwo wygrała do 18.

O wiele więcej emocji kibice oglądali w drugiej odsłonie. Przez większą część gry toczyła się zacięta walka z obu stron i o zwycięstwie decydowała końcówka. W niej ZAKSA miała w powietrzu piłkę setową, ale popełniła prosty błąd, co wykorzystali goście. Przy stanie 24:24 najpierw w aut zaatakował Olek Śliwka, a po chwili kapitan ZAKSY nadział się na blok rywali i było 1:1.

Przegrana nie wytrąciła z rytmu miejscowych. ZAKSA od początku trzeciego znów grała świetną siatkówkę, a fenomenalne zawody rozgrywał Bednorz. W połowie seta było już 16:11, a liderzy ligi włoskiej nie potrafili znaleźć sposobu na nasz zespół. ZAKSA zwyciężyła do 19 i tylko krok dzielił nasz zespół od wygranej w pierwszym starciu półfinału.

Początek czwartej partii był wymarzony dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 4:0, a w połowie seta zwiększyli przewagę do pięciu oczek. Faworyzowani goście nie poddali się i zdołali zmniejszyć dystans do jednego punktu, ale miejscowi po chwili odgryźli się. W ataku nie do zatrzymania by Bednorz. Przy stanie 22:19 na blok nadział się Kamil Semeniuk, takiej przewagi ZAKSA nie wypuściła już z rąk i zasłużenie wygrała 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sir Sicoma Monini Perugia 3:1 (25:18, 24:26, 25:19, 25:22). MVP: Bartosz Bednorz.

Fotoreportaż: Michał Natyna.