Fefe zwolniony po porażce z ZAKSĄ. Lube w rewanżu zagra pod wodzą nowego trenera

1
Fot. Cucine Lube Civitanova

Wczorajsza wygrana Grupy Azoty ZAKSY nad Cucine Lube Civitanova zszokowała środowisko siatkarskie. Włoski klub znalazł też winnego porażki. Z posadą pierwszego szkoleniowca zespołu pożegnał się Ferdinando de Giorgi.

59-letni szkoleniowiec był trenerem Cucine Lube Civitanova od 2018 roku. Włoski gigant zdecydował się na jego zatrudnienie m.in. dzięki świetnym rezultatom osiąganym przez Fefe w ZAKSIE, której trenerem z sukcesami był w latach 2015 – 2017. Wczorajsza porażka włoskiego zespołu z ekipą z Kędzierzyna-Koźla wstrząsnęła klubem. Zapadła decyzja o zakończeniu współpracy z de Giorgim i jego asystentem

– To trudna decyzja, podjęta u szczytu okresu, który po zwycięstwie w Pucharze Włoch nie był zbyt pomyślny dla zespołu, a także charakteryzował się wyraźnie trudnymi relacjami na boisku – napisał klub w oświadczeniu.

Nazwisko szkoleniowca, który ma zastąpić Fefe poznamy w ciągu najbliższych godzin. Najważniejszym jego zadaniem będzie odwrócenie losów ćwierćfinałowej rywalizacji z Grupą Azoty ZAKSĄ w spotkaniu rewanżowym, które odbędzie się w najbliższą środę w hali Azoty.

1 KOMENTARZ

Skomentuj