Fefe podał kadrę na Ligę Światową. Czterech graczy Zaksy w składzie reprezentacji

0

Ferdinando De Giorgi ogłosił skład reprezentacji Polski na rozgrywki Ligi Światowej w 2017 roku. W kadrze znalazło się miejsce dla czterech graczy Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

Biało-czerwoni rozpoczną zgrupowanie już 7 maja, kiedy to zawodnicy powołani do reprezentacji przejdą badania lekarskie w Warszawie. Dzień później rozpocznie się zgrupowanie kadry w Spale.

Na liście graczy powołanych przez szkoleniowca Biało-Czerwonych znajduje się 21 nazwisk, ale w późniejszym terminie skład zostanie zredukowany do 18 zawodników.

W kadrze znalazło się miejsce dla czterech graczy Zaksy Kędzierzyn-Koźle: Mateusza Bieńka, Rafała Buszka, Dawida Konarskiego i Pawła Zatorskiego. Niespodzianką jest brak w składzie Łukasza Wiśniewskiego.

Nasz klub będzie miał też silną reprezentację w sztabie kadry. Oprócz trenera De Giorgiego znalazło się w nim miejsce dla Oskara Kaczmarczyka, który będzie trzecim trenerem i Piotra Pietrzaka odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne zawodników.

Pełny skład na Ligę Światową:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Marcin Komenda (Effector Kielce).

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (PGE Skra Bełchatów), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel).

Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (ONICO AZS Politechnika Warszawska).

Przyjmujący: Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (Indykpol AZS Olsztyn), Wojciech Włodarczyk (Indykpol AZS Olsztyn).

Libero: Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów), Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Skomentuj