Fatalne warunki na drogach w regionie. W Polskiej Cerekwi autobus wypadł z drogi i zjechał do rowu

3

Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko zdarzeń na drogach. Policjanci apelują o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu.

Kilka minut po godzinie 7 rano, operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Polska Cerekiew – Jaborowice. Autobus, którym podróżowało łącznie 16 osób wypadł z drogi.

Na miejsce skierowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej, ochotników z Polskiej Cerekwi oraz policję. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi autobusu i ewakuacji pasażerów. Nie odnotowano osób poszkodowanych.

Zima to okres wymagający od uczestników ruchu drogowego większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania i łatwo wpaść w poślizg. Dlatego też policjanci apelują do wszystkich: kierowców, rowerzystów i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z dróg i chodników.

Zdjęcia: Państwowa Straż Pożarna w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. Nie noga z gazu tylko gdzie pług!!!! Ja jechałem wczoraj o 20.30 to z kk do Raciborza żaden pług Nie przejechał a za to od Raciborza do chaupek droga czysta i tak jest co roku!!!

  2. Od lat w mieście i powiecie Kędzierzyn – Koźle są podpisywane umowy z firmami na odśnieżanie dróg z punktem umowy iż odśnieżanie nastąpi po 8-miu lub 12-tu godzinach od ustąpienia opadów wobec czego mamy takie drogi w innych regionach
    śnieg jest usuwany na bieżąco i to jest cała prawda

  3. Wracałam z Wrocławia do Kędzierzyn-Koźla. Tylko tu, w Koźlu, zima zaskoczyła (w grudniu) drogowców. Wioski lepiej są zadbane. Wstyd.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj