Fatalne warunki na drodze wojewódzkiej nr 408. Dachowanie mercedesa w Kotlarni. ZDJĘCIA

7

Nawierzchnia drogi wojewódzkiej nr 408 na odcinku kilku kilometrów przypomina dziś lodowisko. Kierowcy wybierający się w trasę w kierunku Gliwic powinni zachować szczególną ostrożność.

O ile od Kędzierzyna-Koźla do Ortowic droga jest czarna, a jej nawierzchnia przyczepna, to kolejne kilometry w kierunku granicy województwa przypominają lodowisko. W Kotlarni niejeden kierowca wpadł dziś w poślizg. Ci, którym udało się utrzymać auto na drodze, mogą mówić o szczęściu.

Nie miał go kierowca miercedesa, który po godzinie 10 wpadł w poślizg, a następnie zjechał do rowu, gdzie jego auto przekoziołkowało. Mężczyzna opuścił pojazd o własnych siłach. Miejsce zdarzenia przez kilkadziesiąt minut zabezpieczali strażacy. Kilkaset metrów dalej z drogi wypadł inny kierowca, jednak auto zatrzymało się w płytkim rowie i nie było konieczności wzywania służb ratunkowych.

Obsługujący kolizję w Kotlarni policjanci zgłosili sytuację zarządcy drogi. Jak mówili mieszkańcy, mimo fatalnych warunków od rana na miejscu nie pojawili się drogowcy.

7 KOMENTARZE

 1. Odcinek drogi z Kędzierzyna w stronę Gliwic jest od zawsze w opłakanym stanie.
  Nie dość że droga wyeksploatowana (koleiny, dziury) to nigdy na czas nie jest odśnieżona, ani nie posypana (solą, piachem).
  I znowu zima zaskoczyła drogowców, a IMGiW od niedzieli informował, wydał ostrzeżenia.
  Ale co tam, kierowcy płacą i płaczą. I nie zawsze chodzi o ich brawurę czy brak doświadczenia.

  WSTYD! instytucje państwowe a komunikacji między nimi brak…

 2. 1. Coś się autorowi geografia pochrzaniła.
  2. Jechałem o 10.40 od Kędzierzyna do Ortowic a potem na Starą Kuźnię i Sławięcice. Całkowita szklanka. Ani grama piasku czy soli.

 3. O ile od Kędzierzyna-Koźla do Goszyc droga jest czarna, a jej nawierzchnia przyczepna, to kolejne kilometry w kierunku granicy województwa przypominają lodowisko.
  Panie autorze tego newsa, Kotlarnia jest między K-K a Goszycami, a te kilometry od Goszyc do granicy województwa to ok. 400m.

 4. Przypomnę tą drogą jeździ transport z niebezpiecznymi substancjami,tranzyt w stronę A4 i A1 i szokujące jest to że doprowadzono drogę do takiego stanu, w jakim ona teraz się znajduje.
  Koleiny są tam pułapką dla kierowców szczególnie w nocy i podczas opadów.Ograniczeń prędkości nie ma…
  Zresztą nie tylko ta droga jest zaniedbana,wiekszość powiatowych jest w takim samym stanie.Ale za to już odpowiada powiat

Skomentuj