Fatalne powietrze w Kędzierzynie-Koźlu. Wysokie stężenie pyłów zawieszonych i piki benzenu

12

Mimo pięknej słonecznej aury lepiej dziś pozostać w domu. Wyniki pomiarów stężenia pyłów zawieszonych na terenie całego miasta są bardzo złe, a do tego od godzin nocnych stacja pomiarowa WIOŚ na osiedlu Piastów wykazuje wysokie stężenie benzenu w powietrzu.

Smog wisi nad miastem od kilku dni, co ma związek z niskimi temperaturami i brakiem cyrkulacji powietrza. Do problemu z pyłami zawieszonymi kolejny raz doszły piki benzenu. Te pojawiły się dziś w nocy. O godzinie 2 stacja pomiarowa na osiedlu Piastów wykazała stężenie na poziomie 5,9 µg/m3, godzinę później wartość ta wzrosła do 16,8 µg/m3, a o godzinie 5 wyniosła aż 106,7 µg/m3, ostatni pomiar wykonany o godzinie 10 wykazał stężenie w wysokości 71,7 µg/m3.

O godzinie 10 stężenie pyłu zawieszonego PM 10 wynosiło 174 µg/m3, a stężenie pyłu PM 2.5 wyniosło 155 µg/m3. Aktualne wyniki pomiarów na osiedlach są dostępne na stronie miejskiego systemu monitoringu jakości powietrza.

12 KOMENTARZE

  • KK to nie Zakopane, więc nie narzekaj mieszkańcu.Zawsze masz mżliwośc wyprowdzki, np. do tego zakopca.Chociaż i tam już 30 lat wstecz smog w zimie był większy od przysłowiowego londyńskiego.
   A że tylko monitorowanie stężeń dopuszczalnych w naszym mieście i nic nie robienie by temu zaradzić, jest jak działanie o przysłowiową dupę roztrzaść, to masz rację!

 1. Prezes, wiceprezes i rada nadzorcza firmy emitującej do atmosfery benzen w dawkach przekraczających tysiące procent dopuszczalnego stężenia, powinni zostać skazani na wieloletnie kary więzienia za morderstwo dokonywane na mieszkańcach naszego miasta. Mam nadzieję, że tak się stanie.

 2. Jak długo jeszcze miasto będzie tolerować tego truciciela? Czy naprawdę nie można oczujnikować osiedla Blachownia aby wykryć skąd to zatrucie? Przecież to znowu jest sprawa do prokuratury.

 3. Dokładnie, wiedzac ze powietrze do d… czuje się jeszcze gorzej. A proszę powiedzieć czy ktokolwiek w K-K zapłacił kare za przyczynianie się do takiej sytuacji?? Dlaczego jest tak, że jadąc przez miasto ja widzę kto smrodzi a służby, które mają kontrolować tego nie widzą????? Piszę prawdę, bo smrodzą jedni i ci sami. Z tych samych kominów dymi na potęgę. A my wdychamy no i takie komunikaty jak powyżej przestają na nas robić wrażenie. Tylko chorych jakby więcej……
  Konkluzja: WŁADZO ZABIERZ SIĘ W KOŃCU DO ROBOTY A NIE CZEKAJ AŻ WIOSNA PRZYJDZIE I PROBLEM NA CHWILĘ ZOSTANIE ZAPOMNIANY!!!

 4. A widzę że nasz Powiat to prawie najlepszy na 5+ to mamy rozumieć że jest tak dobrze , skąd te narzekania.Widać że zdrowie nie jest istotnym składnikiem tych ocen. Myślę że trzeba wystąpić z pozwem do sądu o usiłowanie morderstwa ze strony Państwa na swoich obywatelach /to się już dzieje w kraju/
  może wtedy winni się szybciej znajdą, śmieszne jest że mieście chemii nie można tego ustalić-po prostu
  komuś zależy na tym i tyle.

Skomentuj