Fałszywy pracownik administracji okradł 88-letnią mieszkankę Kędzierzyna-Koźla

1

Pod pozorem wymiany ogrzewania centralnego wszedł do mieszkania 88-latki. Mężczyzna wyłudził od kobiety 250 złotych. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych. W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów – szczególnie osób starszych. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.

Do zdarzenia doszło wczoraj na osiedlu Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu. Około godz. 14:00 do mieszkania 88-letniej kobiety zapukał mężczyzna w wieku około 40 lat, który poinformował ją, że jest pracownikiem administracji i będzie wymieniał ogrzewanie centralne. Ponieważ w ostatnim czasie w mieszkaniu tym była awaria ogrzewania, kobieta wpuściła mężczyznę do środka. Po chwili rzekomy pracownik poprosił 88-latkę o zaliczkę w wysokości 250 złotych. Gdy kobieta przekazała mu pieniądze, mężczyzna szybko opuścił mieszkanie. O całym zdarzeniu pokrzywdzona  poinformowała policjantów z Kędzierzyna-Koźla, którzy prowadzą w tej sprawie czynności zmierzające do ustalenia mężczyzny.

Aby czuć się bezpiecznie we własnym domu nie należy do niego wpuszczać nieznajomych. Kiedy ktoś obcy puka do naszych drzwi zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Wylegitymujmy taką osobę, zadzwońmy do instytucji, którą reprezentuje, zapytajmy czy taka osoba jest pracownikiem danego zakładu. Pamiętajmy, że oszuści modyfikują swoje metody, dziś jest to pracownik administracji, a jutro może to być pracownik zakładu energetycznego czy fałszywy wnuczek.

W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy uwagę na mieszkania sąsiadów – szczególnie osób starszych, a także na kręcące się w pobliżu obce osoby oraz zaparkowane pojazdy.  Zainteresujmy się nieznajomymi, zapytajmy kogo szukają, a także zapamiętajmy ich wygląd.

Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, bądź też zauważymy podejrzane osoby lub samochody w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, albo domu sąsiada, zadzwońmy niezwłocznie na Policję, dzwoniąc pod bezpłatny numerem 112.

1 KOMENTARZ

  1. Po złapaniu ubrać ćwoka w garnitur drelichowy z napisem OKRADŁEM BABCIĘ i do ręki miotła. Minimum 50 godzin prac społecznych!!!

Skomentuj