Fałszywi policjanci dzwonią do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Przekazujemy ostrzeżenie

0
Foto: policja/archiwum

Oszuści po raz kolejny wzięli na celownik mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Tylko dzisiaj (wtorek) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odebrał cztery zgłoszenia od mieszkańców, którzy zorientowali się, że mają do czynienia z przestępcami.

– Nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom podającym się za policjantów – to oszuści. Wymyślają historie o wypadkach samochodowych naszych bliskich. Przed chwilą dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji otrzymał informacje o próbach oszustw tą metodą 4 mieszkańców naszego miasta. Bądźmy ostrożni, przestępcy mogą posługiwać się innymi historiami – przekazała komisarz Magdalena Nakoneczna z policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Wielokrotnie już oszustom udało się nabrać mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Niektórzy tracili dziesiątki tysięcy złotych. Przestępcy opowiadają różne historie, aby wpędzić nas w swoje sidła. Podają się za członków rodziny lub funkcjonariuszy. Najważniejsze to zasada ograniczonego zaufania. Jeśli obca osoba pod presją prosi nas o przekazanie pieniędzy, prawdopodobnie jest to oszust. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej od razu skontaktować się z policją.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj