Fabryka piasku, tyrolka i trampoliny. Dużo nowych atrakcji na placu zabaw w strefie rekreacyjnej

3

W mijającym tygodniu firma realizująca pierwszy etap modernizacji strefy sportowej przy ul. Kośnego oficjalnie zakończyła prace. Największa strefa rekreacji w mieście zyskała nowe urządzenia.

Na terenie placu zabaw zamontowane zostały trampoliny oraz ciesząca się od początku olbrzymim zainteresowaniem – zjeżdżalnia linowa tyrolka. Tuż obok niej postawiono kolorowe domki na drzewie z częściowo prześwitującym dachem oraz z dużą tubową zjeżdżalnią. Najmłodszym dzieciom wielką radość sprawia zabawa przy „fabryce piasku”. Zestaw ten składa się z koparki, którą dzieci mogą sterować i nabierać piasek. Zestaw posiada też ruchomą taśmę i wiaderka, za pomocą których można transportować piasek w inne miejsce. Dzieci mogą też korzystać z dwóch małych głośników, dzięki którym rozmawiają ze sobą na odległość.

Cześć z urządzeń, takich jak latarnia morska, zyskały nową nawierzchnię, a to jeszcze nie wszystko. Na terenie strefy rekreacji ma znaleźć się jeszcze piaskownica paleontologiczna z zakopanym na jej dnie szkieletem dinozaura, stacja do naprawy rowerów, budka na książki oraz zestaw drabinek dla starszych dzieci.

Wszystkie te prace zostaną wykonane w ramach budżetu obywatelskiego. W latach 2018 i 2019 mieszkańcy osiedla Piastów oddali 660 oraz 990 głosów na projekty dotyczące dalszej rewitalizacji placu zabaw. We wcześniejszych latach strefa dzięki inicjatywie mieszkańców została oświetlona, objęta monitoringiem, a na jej terenie powstało nowe boisko piłkarskie oraz tężnia solankowa. Już w styczniu 2020 roku mieszkańcy wszystkich osiedli Kędzierzyna-Koźla będą mogli zgłaszać kolejne swoje pomysły do budżetu obywatelskiego.

3 KOMENTARZE

  1. Fajne to wszysto, aczkolwiek: funkcjonalnośc koparki psuje płytko położona warstwa izolacyjna ( agrowłóknina?). Podłoże z piasku w sytuacji, gdzie wokół są drzewa, jest pójściem po taniości. Nie da się ich wygrabić, gniją w tym piachu, a sam piach jest przynoszony w sporych ilościach do domu… Znacznie lepszym rozwiązaniem jest podłoże z gumowych płyt. Wiem, ze droższe. Jednak półśrodki zawsze sie mszczą…

Skomentuj