Ewa Kita zaprezentowała swoją twórczość. Wernisaż „Akwarela poezją malowana”. FOTOREPORTAŻ

1

Na płótno przelewa piękno otaczającego świata, wspomnienia towarzyszące ukochanym miejscom, ludziom i wspólnie przeżytym chwilom utrwala w swojej poezji. W Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeć można wystawę prac Ewy Kity.

Wernisaż prac kędzierzynianki zgromadził szerokie grono jej przyjaciół i bliskich. To właśnie im poświęcona jest znaczna część twórczości autorki. Pani Ewa jest osobą o bardzo szerokich zainteresowaniach: biega na dystansach ultra, wędruje górskimi szczytami, od dłuższego czasu realizuje się też artystycznie poprzez malarstwo i poezję. Jej twórczość do tej pory trafiała „do szuflady”, ale po namowach przyjaciół zdecydowała się zaprezentować prace szerszemu gronu.

W jej akwarelach można znaleźć zarówno pejzaże z odległych gór, jak i bliższe miejsca, z którymi związane są szczególne wspomnienia. Jak opowiadała autorka, znaczna część wierszy powstaje podczas biegów i wypraw górskich. Twórczość liryczna pani Ewy to zbiór wspomnień o ciekawych miejscach i ludziach oraz refleksje dotyczące otaczającego nas świata.

Inaugurujący wystawę wieczór poetycki miał nietypową formułę. Wiersze czytali przyjaciele i bliscy, sama autorka okraszała je opowieściami o inspiracjach i historii każdego z utworów. Wernisaż twórczości Ewy Kity można oglądać do końca maja w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej na kozielskim Rynku.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj