Erik Shoji na dłużej w ZAKSIE! Amerykański libero przedłużył kontrakt z mistrzami Polski

5

Reprezentant Stanów Zjednoczonych, zdobywca Pucharu Polski, aktualny mistrz Polski i zwycięzca Ligi Mistrzów 2022 – libero Erik Shoji zostaje w szeregach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Po latach gry w ligach niemieckiej, włoskiej i rosyjskiej przed sezonem 2021/2022 Erik Shoji dołączył do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Amerykański libero bardzo szybko odnalazł się w Kędzierzynie-Koźlu. Już debiutancki sezon w PlusLidze okazał się szczęśliwy dla Erika, z naszym zespołem sięgnął po potrójną koronę: zdobywając Puchar Polski, mistrzostwo Polski i złoto siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Obecny sezon jest dla Erika Shoji drugim w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, również w sezonie 2023/2024 nasz libero będzie cieszył swoją grą sympatyków ZAKSY. Jak przyznaje nasz zawodnik o podjęciu takiej decyzji decydowały kwestie sportowe, jednak nie tylko.

– ZAKSA to znakomity klub, naprawdę dobrze się czuje w tej drużynie, w Kędzierzynie-Koźlu i cieszę się, że zostaję na dłużej. Organizacyjnie mamy tu wszystko czego można by oczekiwać. Patrząc na to, że najbliższy sezon będzie tym przed Igrzyskami Olimpijskimi jest to dla mnie idealne miejsce, mam tutaj możliwość gry w mocnej drużynie, lidze prezentującej wysoki poziom i walce o najwyższe cele zarówno w rozgrywkach krajowych jak i międzynarodowych – przyznał nasz libero, dodając że wyjątkowo dobrze czuje się w Polsce i Kędzierzynie-Koźlu. – Kocham Polskę, ludzi tutaj, widzę ich pasję do siatkówki i dla mnie to coś niesamowitego móc przebywać w takim środowisku. W Polsce podoba mi się wszystko, to jak ważna dla was jest siatkówka, jak mocna jest liga i jacy są cudowni kibice.

Dla ambitnego zawodnika obecny i kolejny sezon to nowe wyzwania. – Myślę że zarówno oczekiwania wobec nas jak i nasze cele są niezmienne – wygrywać. Nawet jeśli obecnie w ligowej tabeli nie jesteśmy na pierwszym miejscu, jak było chociażby w ostatnim roku, pozostajemy w czołówce i wiemy, że wciąż nasze cele są możliwe do osiągniecia, jeśli będziemy kontynuować naszą pracę – dodał Erik Shoji.

Źródło: Zaksa.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jakiegoś klasowego przyjmującego zakontraktujcie w końcu i kogoś na środek do pary z Paszyckim. Bo Smith powinien być na 3-go, bo jest za słaby w bloku i ma już swoje lata. Lepszy nie będzie a meczów coraz więcej co sezon. Najstarszy środek w lidze mamy jak Huber odejdzie. W prawdzie siatki mówili, że Bieniek idzie do Zawiercia. Dlaczego nie powalczyli o niego za Hubera. Kłos za to ma iść do Rzeszowa. Znowu prześpią zakupy. Oni o przedłużeniach piszą zamiast działać i kontraktować kluczowych zawodników na najważniejsze pozycje i wzmocnić rezerwę w końcu. Ciekawe czy Kaczmarek zostanie, bo też jakieś fochy stroi ostatnio i chodzą słuchy na forach siatkarskich, że chce rozwiązać kontrakt. Przede wszystkim to powinni trenera zmienić, który nie ogarnia zespołu podczas meczów, nie robiąc w ogóle zmian jak nie idzie drużynie. Zresztą formą przez cały sezon jest marna z wyjątkiem krótkich epizodów. Powinni w końcu zacząć wzmacniać ten zaspół a nie co sezon to słabszy. Inne zespoły już działają z transferami a u nas cisza jak zawsze. Żebyśmy się znowu nie obudzili z jakimiś wynalazkami na następny sezon.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj