Elektryk i automatyk – zawody na czasie i z gwarancją zatrudnienia. Seminarium dla uczniów w ZSTiO

3

We wtorek 5 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących o godzinie 9:00 rozpocznie się IX Seminarium naukowe poświęcone zawodom automatyka i elektryka.

– W szczególności zainteresowani udziałem w seminarium powinni być uczniowie kończący w tym roku szkołę podstawową oraz ostatni rocznik gimnazjalistów – zaprasza na seminarium Maria Staliś, dyrektor ZSTiO przy ul. Mostowej 7.

Seminarium ma na celu przybliżenie uczniom zawodów automatyka i elektryka oraz przedstawienie korzyści z kształcenia się na tych kierunkach.

– W trakcie seminarium oprócz kilku bardzo wartościowych prezentacji będzie można zapoznać się z ofertą szkoły oraz z ofertami pracy, które czekają na uczniów ZSTiO – dodaje Maria Staliś.

Seminarium ma także na celu promocję nowego kierunku automatyka, który znajdzie się w tegorocznej ofercie edukacyjnej ZSTiO w Azotach.

Lokalni pracodawcy często podkreślają braki rynkowe osób wykształconych na kierunkach technicznych. Dzięki ich współpracy z ZSTiO w Azotach szkoła może otwierać się na ich potrzeby i uruchamiać konkretne kierunki kształcenia. Z kolei młodzież dostaje szansę, aby przygotowywać się do zawodów, które dają duże możliwości znalezienia zatrudnienia.

Obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na automatyków, którzy zajmują się m.in. montażem, konserwacją oraz diagnostyką urządzeń i instalacji automatyki.

http://zstio.net/seminarium/

Promocja wydarzenia

3 KOMENTARZE

  1. W akademiku jak zaczynaliśmy seminarium w piątek, to kończyliśmy w sobotę po 2 tygodniach. I było spoko bo sklepy w niedzielę otwarte były.

Skomentuj