Elektroniczne tablice mają wrócić na perony kędzierzyńskiego dworca. Interwencja senatora Godyli

14

W listopadzie 2021 roku senator Beniamin Godyla skierował oświadczenie senackie do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w sprawie montażu elektronicznych tablic informacji pasażerskiej na peronach dworca kolejowego w Kędzierzynie-Koźlu.

– Obecnie na terenie peronów nadawane są wyłącznie komunikaty głosowe. Brak tablic jest dużym utrudnieniem, także dla osób głuchoniemych, które nie są w stanie uzyskać we właściwym czasie informacji o ewentualnych zmianach w rozkładzie jazdy pociągów. Przed remontem dworca w Kędzierzynie-Koźlu tego typu tablice były na nim zamontowane, co zdecydowanie zwiększało komfort podróży pasażerów, dostarczając im rzetelną i bieżącą informację dotyczącą odjazdów i przyjazdów pociągów – podkreśla senator Godyla.

W odpowiedzi z Ministerstwa na interwencję senatora znalazła się m.in. informacja, że w pierwszym kwartale bieżącego roku zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie projektu Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej dla stacji kolejowej w Kędzierzynie-Koźlu.

14 KOMENTARZE

 1. Teraz p.Senatorze Godyla podjąć próbę przywrócenia połączenia kolejowego do Wisły w sobotę i niedzielę.Tak kiedyś się jeździło na weekend do Wisły,pytanie:komu to przeszkadzało??? Czuwaj!

 2. Co po tablicach jak nadal wiele pociągów jedzie przez Strzelce Opolskie inne robią półkole jadąc od Gliwic przez Lubliniec dalej do Opola i do celu a jeszcze inne przejeżdżają dosłownie obok Kędzierzyna jak np. EC 130 „Bathory” Bohumin – Katowice…. Pierdziszów i tyle !

 3. PiSanie do zarządu PKPiS, zarządzanego przez wysokiej klasy specjalistów może nie mieć sensu. Jeśli potrafią zablokować 500m torów do firmy za miliony tym bardziej nie będzie tablic, w Kędzierzynie PiS to ciągle mniejszość. PKP nie ma dla kogo się wysilać. Nie rozumiem tego, przecież ja tak namawiam by ludzie uwierzyli w PiS i np. Janusza Kowalskiego czy Patryczka Jakiego.

  Dlaczego posłowie PiS nie walczą o ludzi, nie chcą ułatwić im życia, nie rozumiem?

 4. Jest elektroniczny rozkład jazdy w głównym holu stacji PKP. Pokazuje wszystko. Ogarnięty człowiek potrafi czytać. Jesuu niech Godylla pilnuje żeby mu zakalców baby nie wypiekły,a nie pierdołami się zajmuje. Info na miasto możliwości. Serio nie ma innych tematów?

  • Wiele razy zdarzało się,że w ostatniej chwili zmieniano peron ,z którego miał odjechać oczekiwany przeze mnie pociąg.Na peron wchodziła pani i informowała tych pasażerów,którzy byli w zasięgu słuchu,ze mają przejsć na inny peron.A gdy ktoś.jak ja,słyszy słabo,to nie dowie się o zmianie ani od wzmiankowanej pani,ani tym bardziej od fatalnie dźwiękowo ustawionej informacji z megafonu.Wierzcie albo nie,ale dudniący głos z dworcowej tuby jest równie mało zrozumiały dla moich aparatów słuchowych,jak udźwiękowienie polskich dzieł filmowych.Jak więc widzisz,Mario,można mieć kłopoty będąc osobą piśmienną.

 5. Pan senator PO zadbał o głuchoniemych, którzy i tak nie usłyszą, że to co wyświetlone na tablicach jest błędne, bo akurat tablice są zepsute. Teraz może pan senator PO zadba o niewidomych, bo rozwalają twarze na nieczynnych platformach ( przy remoncie dworca ktoś odebrał do użytku to badziewie) przy poręczach schodowych, które przydałyby się do wejścia po schodach na peron.

 6. Pan semafor sory senator niech postawi jakies daszki na rynku kozielskim.Jego partia wypieprzyla drzewa, gorąco tam i łyso,może ciasteczka za darmo dla spalonych letnim sloncem dzieciaków .Lodówke strach otwierać,wszedzie pan semafor

 7. A jak długo będą dewastowane budynki koszar w Koźlu, kiedy ktoś się tym zajmie bo tylko obiecanki Pani prezydent. A czerwone gwiazdy kiedy znikną przed cmentarzem żołnierzy zdradzieckich co plądrowali mordowali i gwałcili śląskie dziewczyny i kobiety .

Skomentuj