Eksplozja podczas budowy gazociągu. W domu niedaleko wyleciały szyby

8

W piątek chwilę przed godz. 20 służby interweniowały na placu budowy przy ul. Jeremiego Przybory w Lenartowicach, gdzie budowany jest gazociąg.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej i policja. Eksplozja nastąpiła prawdopodobnie podczas oczyszczania rury sprężonym gazem. Siła wybuchu wybiła szyby w oddalonym o kilkadziesiąt metrów domu. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

MN

8 KOMENTARZE

  1. Miało być tak bezpiecznie i ekologicznie, współczuje mieszkańcom Lenartowic i Miejsca Kłodnickiego, Lenartowice będą mieć tykającą bombę pod ziemią (nad ziemią na pewno będą instalację jak zawory itp), obwodnice i jeszcze zagrożenie powodzią bo obwodnica może znowu spiętrzyć wodę jak będzie cofka, Ci co wybudowali domu blisko rzeczki lepiej się dobrze ubezpieczą. Miejsce Kłodnickie będzie mieć z jednej strony Obwodnice, a z drugiej łącznik do obwodnicy, hałas przez całą dobę, podobnie w Lenartowicach.

  2. Taka „tykająca bomba” jest w Blachowni pod blokiem na ul. Tuwima 6 B! Kilka metrów od północnej strony stoi żółty słup oznaczający gazociąg! PGNiG olał (kolokwialnie mówiąc) Wspólnotę i nie dał ani centa gratyfikacji. A działka (już uwłaszczona!) jest kompletnie bezużyteczna. Np. parking „pęka w szwach”, przydałoby się go powiększyć tak, aby jak najmniej ucierpieli mieszkańcy. Od północy byłby idealny teren, bo są tam tylko okna kuchenne. Ale można sobie o tym pomarzyć! I tak to jest z tymi polskimi potentatami gospodarczymi – najbogatsza polska firma! Nic dziwnego, skoro tak traktuje większość swoich klientów…
    A z tym hałasem na obwodnicy, „przez całą dobę” – bez przesady. Kierowcy też kiedyś muszą spać. No i postawią ekrany dźwiękochłonne.

Skomentuj