Eksperci wzięli pod lupę ceny mieszkań. Kędzierzyn-Koźle wśród najtańszych miast w kraju

9

Analitycy portalu rankomat.pl porównali ceny mieszkań z rynku wtórnego w miastach liczących co najmniej 50 tysięcy mieszkańców. Bardzo wysokie, szóste miejsce w zestawieniu zajął Kędzierzyn-Koźle.

W rankingu porównano uśrednione ceny za metr kwadratowy mieszkań z rynku wtórnego w drugim kwartale 2021 roku. Według danych pochodzących z serwisu adresowo.pl, w Kędzierzynie-Koźlu średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosiła w tym czasie 4091 złotych. W zestawieniu obejmującym 77 polskich miasta powyżej 50 tys. mieszkańców tańsze były jedynie: Jastrzębie-Zdrój (3651 zł), Bytom (3738 zł), Ostrowiec Świętokrzyski (3889 zł), Wałbrzych (3934 zł) i Bełchatów (3968 zł).

Kędzierzyn-Koźle dobrze wypada na tle Opola, w którym za metr kwadratowy średnio trzeba zapłacić 6089 zł czy Gliwic, gdzie stawka wynosi 5338 zł. Niemal niewidoczna jest różnica w cenie w porównaniu do niedalekiego Rybnika, gdzie za metr kwadratowy średnio płaci się 4145 zł.

Ceny mieszkań w naszym mieście są też niższe niż średnia w województwie, która wynosi 4723 zł. Taniej niż w naszym regionie jest jedynie w województwie lubuskim (4626 zł), w sąsiadującym województwie śląskim średnia cena to 4918 zł, znacznie drożej jest w dolnośląskim, gdzie w drugim kwartale bieżącego roku średnio trzeba było zapłacić aż 6598 zł.

9 KOMENTARZE

 1. To raczej świadczy że miasto się wyludnia a ludzie którzy chcą zamieszkać w mieście możliwości są w stanie zapłacić tylko tyle za metr kwadratowy bo to miejsce mało atrakcyjne dla ludzi w wieku produkcyjnym.

  • Alojzy ten benzen ci mózgownicę przeżarł. Jak tobie i tobie podobnym w Kędzierzynie się nie podoba, to spływajcie stąd np. do Afryki. Pogarda do miasta, w którym się żyje dziesiątki lat, zbyt dobrze o was nie świadczy. Ciągle tylko słychać stękanie, biadolenie i narzekanie. Wasze wpisy nic nie wnoszą, bo są nic niewarte.

   • Skoro Benzenowemu Alojzemu benzen wyżarł to tobie reszte chemikaliów schrupalo to coś pod twym deklem. Patrzecie na kretyna jaki zadowolony tyle że nie wiedomo z czego. I przeczytaj swój bździoch bo to ty stękasz, biadolisz i narzekasz na innych więc to ty spadaj stąd.

   • Fruń na drzewo ptaszyno, bo cię użądlę. A spaść to możesz zaraz z gałęzi szpaczku. Przestań rżnąć głupa zanim zaczniesz wyśpiewywać te swoje śmieszne melodyjki.

 2. Dokładnie tak, jak się popatrzy na tą pierwszą 6 to śmiech na sali, każde zaasluguje na kompletne wyludnienie i zrównanie z ziemią. Jest się czym chwalić, nie ma inwestorów, nie ma chętnych na mieszkania jakie to proste, no ale nie dla wszystkich.

 3. W tym miescie w koncu zostana sami ludzie w srednim wieku lub przed emerytura. Lub mlodzi glupi ludzie bez ambicji i perspektyw na lepsze zycie. To jest straszne i prawdziwe a kto tego nie widzi to ma oczy chyba w dupie.

Skomentuj