Ekologiczne radiowozy trafił do opolskiej policji. Jeden zasili tabor funkcjonariuszy z Kędzierzyna-Koźla

10

Na drogach Opolszczyzny pojawiło się właśnie 8 nowych oznakowanych radiowozów. Pojazdy Suzuki Swace trafiły do komend powiatowych oraz miejskiej naszego województwa. A wszystko to w ramach projektu ,,Ekologiczne patrole Policji 2021 r.” Teraz samochody będą służyć policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

6 sierpnia, na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbył się briefing prasowy dotyczący przekazania 8 nowoczesnych-ekologicznych radiowozów opolskim policjantom. Suzuki Swace, bo o nich mowa trafią do policjantów z Opola (2 szt.), Brzegu, Głubczyc, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Nysy oraz Strzelec Opolskich.

W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Pan Maciej Stefański oraz naczelnik Wydziału Transportu KWP w Opolu podkom. Jarosław Gajos.

Na początku spotkania insp. Rafał Stanisławski podkreślił jak ważna jest modernizacja policyjnego sprzętu i jaki wpływ ma to na jego niezawodność w codziennej eksploatacji. Opolscy policjanci sukcesywnie uzupełniają swoją flotę o nowe jednostki napędowe. Zakupione samochody  niewątpliwie dużym wsparciem w codziennej służbie i przyczyniają się do komfortu pracy. Teraz posłużą do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu. Z kolei Pan Maciej Stefański podkreślił walory ekologiczne użytkowanych pojazdów oraz współpracę z policjantami.

Radiowozy zostały dofinansowane w połowie ze środków budżetu Komendy Głównej Policji i WFOŚiGW w Opolu w ramach zadania ,,Ekologiczne patrole Policji 2021 r.” Całkowita wartość projektu to blisko 900 000 złotych. Jego realizacja miała na celu wymianę najbardziej wyeksploatowanych radiowozów na nowoczesne, ekologiczne i przyjazne środowisku. W efekcie opolscy policjanci będą bezpiecznie dla społeczeństwa i środowiska realizować ustawowe zadania policji.

10 KOMENTARZE

  1. Zacznę najpierw od krytyki. A mianowicie opisano że są , że są nowe i ekologiczne i że jeden trafi do nas.
    Opisano kto i co mówił ale „ni” słowa o danych technicznych. Oto dziennikarze…. Więc musiałem w internecie zobaczyć czy jest to napęd hybrydowy czy elektryczny. Tak czy inaczej pojazd ten będzie teraz reprezentacyjny i nie będzie uczestniczyć w interwencjach…. No to dopiero za prę lat jak dostaną kolejne nowe. Niech no tylko ryska będzie albo jakieś małe wgniecenie… to wydalenie ze służby. Komendant się oto postara.

  2. Ale że co? Będą mieli darmowe taxsi którego nie trzeba tankować, tylko włączać na noc do gniazdka i cały dzień się wozić w koło komina. Brawo tak dalej a w nocy jak ich nie było tak dalej nie ma.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj