EKO-OKNA wybudują zakład w Kędzierzynie-Koźlu! Będzie 500 nowych miejsc pracy

52

Dziś (14.01) w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w Katowicach odbył się przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntów na Polu Południowym.

Teren o łącznej powierzchni blisko 33 hektarów zakupiła spółka EKO-OKNA S.A. z siedzibą w Kornicach, jeden z wiodących na rynku producentów okien, drzwi, rolet i bram. Firma stanie się właścicielem prawie połowy terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Pola Południowego. Zobowiązała się do zainwestowania około 400 milionów złotych i stworzenia 500 nowych miejsc pracy.

– Po kilkunastu miesiącach negocjacji i zaawansowanych rozmów w nowy 2022 rok wchodzimy z ogromnym sukcesem. Niezmiernie się cieszę, że tak duży inwestor wiążę swoją przyszłość z Kędzierzynem-Koźlem – podsumowuje prezydent Sabina Nowosielska. Szczegółowy komunikat zostanie opublikowany po podpisaniu aktu notarialnego.

52 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobra informacja i decyzja. Może w końcu największy pracodawca w KK czyli Azoty podejdzie do kwestii wynagrodzeń należycie, jak potencjalni kandydaci do zak po prostu pójdą tam gdzie więcej zarobią.

 2. Czyli praktycznie całe Pole Południowe sprzedane dwóm inwestorom. A może warto dołączyć dalsze tereny na zachód od strefy. Coś się zaczyna dziać i to jest najważniejsze.

 3. Po kilkunastu miesiącach negocjacji i zaawansowanych rozmów w nowy 2022 rok wchodzimy z ogromnym sukcesem. Niezmiernie się cieszę, że tak duży inwestor wiążę swoją przyszłość z Kędzierzynem-Koźlem – podsumowuje prezydent Sabina Nowosielska. Pani Nowosielska proszę jeszcze się nie cieszyć przedwcześnie. Nawet łopaty nie wbili a więc kiedy to będzie ?…. Pieśń przyszłości jak w ogóle to stanie się faktem. 500 miejsc może tak może nie….

   • Jesteś głupszy niż ustawa pis-owska i po-wska razem wzięte. Kupić Polskę ? – mamroczesz coś gościu i nie wiesz co. Niećpaj i nie pij alkoholu niewiadomego pochodzenie może jeszcze uratujesz parę szrych komórek.

  • Tej firmie może zależeć na uruchomieniu produkcji bo na wsi się nie mieszczą, ludzi do pracy zaczyna brakować. Do tego są upierdliwi dla lokalnych mieszkańców ze względu na liczbę niebieskich ciężarówek.
   Oby to powstało bo jeśli płacą tyle co na plakatach to Azoty drżyjcie…

 4. Witam mieszkańców Kk I okolic. Jestem pracownikiem eko od 11lat . Firma solidna zapewnia darmowy transport do pracy (zapewne widzieliście juz autobus dowożący ludzi do pracy w kornicach) wszystko na papierze na star 3500netto dja każdego beż żadnych * po 3mc dochodzi premia czyli razem Ok. 4500-5000 netto. I tak na koniec ,w tym roku każdy pracownik który pracował minimum 1rok otrzymał nagrodę 7080zl netto

  • Czyli jesteś dowożony na miejsce codziennie i codzień wykonujesz to samo na tym samym miejscu. I nic się nie zmienia bo jesteś cały czas w tym samym miejscu i cieszysz się że masz premię za bycie cały czas w tym samym miejscu dowożony za darmo… To chyba dobra firma

 5. Inwestor bardzo dobry,szanujący pracowników-ale inwestycja w mieście możliwości gdzie wiadomo jacy zje….ni są ludzie.Oj żeby mu się czkawką nie odbiło.

 6. Ciekawe czy prawie 24 bańki wystarczą na wybudowanie łącznika z obwodnicą i remont drogi dojazdowej ze Sławięcic na strefę? Jeżeli nikt tego teraz nie zrobi to ciężarówki z tej firmy których jest bardzo dużo rozjadą Sławięcice i mocno dadzą popalić mieszkańcom.
  Przy okazji życzę wszystkim miłego dnia i uśmiechu na twarzy.

 7. To na śmietnisku chyba tylko dziki zostaną :). Ciekawe Co miasto zrobi z wiaduktem?, jak PKP robiło remont można było się dogadać i podnieść wiadut o 1 metr (a PKP podnosiło wiadudkt do malowania). Rozwiązanie tańsze niż pogłębianie. Droga do tej strefy (jechałem ostatnio na rowerze) jest tragiczna, dziury, połamane drzewa, brak chodnika, ścieżki.

 8. Masz rację, budowałem fabryki w kilkunastu miastach w Polsce i Niemczech i takiego dziadowskiego dojazdu do Stefy ekonomicznej nie spotkałem. No cóż! Jakie miasto niemożliwości, takie drogi.

 9. Osobiście znam właściciela firmy, która zatrudnia przeszło już ponad 8 tyś pracowników. I wiem, że dobrze zagospodaruję teren jak i ziemię w Kędzierzynie Koźlu budowa hali zlecona przez firmę dla wykonawcy pod klucz, to ok. 11 miesięcy. Zniknie bezrobocie na terenie miasta i problem z zatrudnieniem, dla każdego znajdzie się miejsce szanującego pracę jak i przełożonych. Pracę godną płacy znajdą takie osoby jak:
  – pracownik produkcji
  – pilarz
  – operator CNC
  – magazynier
  – pakowacz
  – portier i ochrona
  – pracownicy socjalni w tym sprzątaczki
  – mechanicy i elektrycy
  – operator wózka widłowego
  – kontroler jakości
  – kucharki i pomoc kuchenna
  – kierowcy samochodów ciężarowych
  – informatyk
  – technolog produkcji
  – inspektor BHP

  Nagroda jaką otrzymali ludzie przed świętami pracujący powyżej roku wynosiła 7080 zł netto przelewem na konto. W żadnej firmie AZOTY, BRENATG, KOFAMA, JOKEY nie spotkałem się z takimi nagordami na koniec roku. Ci, którzy chcą pracować, to pracę będą sobie szanować bo pracodawca odpowiednio ich wynagrodzi. Poza stawką, która jest dawana na dzień dobry po okresie próbnym 3msc otrzymujemy, co miesiąc premię uznaniową za dobrą robotę w zależności od działu stanowiska stażu pracy premię sięgają od 100 do 1700 zł netto msc. Od tamtego roku za każdą dodatkową sobotę na zapis za obecność płacone było 150 zł netto + 1dzień do wybrania dla zainteresowanych. Praca ciężka, ale bardzo dobrze płatna nie trzeba jechać do Venlo czy Rotterdamu do Berlina czy Wiednia. 8 godzin i do domu w swoim ojczystym kraju.

  • Pięknie to opisałeś. Jeśli będzie, jak piszesz, to przyszli pracownicy powinni chwalić pracodawcę. Przy okazji reklamy firmy powinieneś jeszcze podać stanowisko jakie piastujesz w EKO-OKNA, bo nick >obecny< niewiele (oprócz tego że żyjesz) mówi.

  • Przepraszam bardzo ale stanowisko pilarz co robi ? Biega po zakladzie z pilarką spalinową czy co ?
   Rozumiem krajacz (wiem bo sam pracowałem w tym zawodzie) czyli pracownik obsługujący maszyny krajalnicze jak nożyce gilotynowe czy przecinarki taśmowe np. do cięcia metalu. Ale pilarz ?

 10. Firma posiada ponad 450 zestawów ciężarowych: MAN, SCANIA, VOLVO jeżdżących po całej Europie nie jesteście w stanie sobie wyobrazić jak potężny gracz wkracza w rejon KK…

  • Jasne, że to duża rzecz, kilkaset rodzin dostanie pracę. A jeśli będą te same warunki jak opisywane, to duży plus. Na wiele firm padnie blady strach, byle tylko nowy pracodawca nie dostosowywał się w dół do lokalnych uwarunkowań jak to robią na wielu strefach.

 11. Były plany w Raciborzu, ale tam Prezydeny jest z PIS i właścicielowi utrudnua (przynjamniej tak piszą w komentarzasz), także można powiedzieć że dzięki PISOWI wybrali nasze tereny :). Martwi mnie droga dojazdowa nie wiem co obiecała Pani Prezydent właścicielowi, ale jest w fatalnym stanie, a do tego wiadukt, kolejowy ograniczna przejazd. Droga jest powiatowa, a odcinek do strefy był Orlenu. Remont powinien już się rozpocząć łącznie z budową chodników i ścieżki bo dla takiego dużego zakładu warto to zrobić nawet gdyby mieli wydać całą kasę jaką dostali za sprzedaż działek.

 12. Pytanie. Dlaczego przetarg przeprowadziła KSEE a nie Kędzierzyńsko Kozielski Park Przemysłowy ?. Ile zainkasuje KSEE % z wartości sprzedaży prawa własności ? Dlaczego opłacane i utrzymywane KKPP za pieniądze podatników nie realizuje takich przetargów?. I gdzie tu gospodarność Gminy K-K ?.

 13. Co roku paczki z markowymi słodyczami dla dzieci, karpiowe. I raz do roku wypłata zaległych nie wykorzystanych nadgodzin. 26 dni urlopu w roku z dniami do wybrania u nie których ponad 42 dni do wyboru. W kwietniu przychodzi kumulacja i za wszystko jest wypłacane. Oprócz tego przerwa świąteczna, wyprawka na noworodka od tego roku 5 tys zł. Na wakacje 2 tyg urlopu na ferie tydzień można żyć.

 14. Praca ciężka dla ludzi o mocnych nerwach i psychice. Wielu ludzi myśli, że 3500 zł za stanie przeglądanie messengera, whatshappa dostanie czy po prostu obijaniu się… Lenie i nie nie roby po jednym dniu rezygnują, albo góra po tygodniu. Praca dla wymagających ludzi którzy nie boją się roboty i nie płaczą bo za ciężko. Wiele kobiet myśli że przyjdzie będzie obcinać folie i malować mazaczkami ramy okienne i praca będzie lekka. Nie nie nie, to nie salon kosmetyczny a okna to nie make up tu naprawdę trzeba fizycznie się na dźwigać na biegać. Jeśli jesteś facetem lubisz siłownię i fitness rekrutuj na pakowacza gwarantowany dzienny trening i siłowania. Osoby które myślą że praca podoba do pracy fizycznej w sklepie z materiałami budowlanymi czy sklepiku są w błędzie. To nie castorama, to nie ogrody tutaj liczy się jakość, ilość, efektywność. Wielu już cwaniaków w swojej historii widziałem a to mieli własne firmy, a to były księgowy a to były doradca klienta telefoni komórkowej. Nie ma znaczenia kim byłeś i gdzie robiłeś to nikogo tutaj nie interesuje tutaj liczy się twoja efektywność. Rezygnują najsłabsi, słabe ogniwa zbyt wielkim miemanien o sobie. Duża liczba ludności myśli że na dzień dobry pz 5k będzie zarabiać. Pierw pokaż, że potrafisz, że Ci zależy, że się nauczyłeś, że przychodzisz w dodatkowe soboty, to Cię docenią. Osobiście pracę polecam pracuje na produkcji wyuczyłem ok. 35 osób swojego fachu i swojego stanowiska większa część z nich pracuje na liniach obok, lub innych zmianach.

   • Widać, że nie trzeba w wolnych chwilach siedzieć przy słowniku by awansować i być zadowolonym z pracy jak tedi. Współczesne okna są bardzo ciężkie, jedynie okucia to lekkie detale, ta praca nie jest lekka, a pakowacz to pakuje w pracy :) współczuję kręgosłupowi.

    Tedi – podziwiam, szanuje, życzę sukcesów.

  • Brawo to znacczy frajerów albo roboty wieloczynnościowe potrzebują. Mamy XXI wiek i powinno być wszystko unowocześnione a nie jak w XIX wieku ręczne prace. Co cwaniaczku za 3,5 tys. zł. tylko frajerzy czy desperaci będą biegać, walić nadgodziny czy wszystkie soboty bo to nie żadna sztuka. Każdy człowiek powinien pracować 8 h dziennie i 40 h tygodniowo (od pn-pt) jednozmianowcy. A zarobek to minimum 3 tys. na rękę. Jesteśmy w UE i powinny być te same zarobki.
   Prawda jest taka że to takie cwaniaczki wyczuły (prywaciarzy i nie tylko) czyli wyzysk za gówniane pieniądze. Lizod*p- panie szefie ja zrobie jeszcze więcej … za te same pieniadze… Mogę jeszcze donieść co inni robią…. I tak się to zaczęło. Ludzie zgłupieli i się nie szanują. Za marne ochłapuy by wszystko zrobili.

  • 3500 netto w obecnych czasach w Polsce to minimalna pensja dla osób uczciwie pracujących 40 dni w tygodniu. Rachunek jest prosty 1500 zł wynajem mieszkania, jedzenie 1000 zł, paliwo 500 zł, a gdzie wydatki na ubrania, fryzjerów, kosmetyki nie mówiąc o przyjemnościach, a co dopiero o odkładaniu pieniędzy. Podaje kwoty dla singla/singielki. Kwota poniżej 3500 netto to wyzysk, praca niewolnicza. Cały czas mówię o osobach uczciwie pracujących, a nie kombinatorach co z pracy wynoszą rzeczy, w ciągu roku mają L4 więcej niżej przysługującego urlopu. Kombinatorów, leserów, nacagaczy to bym wypi… z tego kraju.

  • Nie źle zostałeś wytresowany przez pracodawcę ?. Zaznaczam iż strefa w olszowej ma się lepiej niż w KK. Te hasło pokaż co umiesz przyjdz w sobotę. Może od razu 24 h/7 dni. Frajerzy są Ci którzy zostają na nadgodzinach i przychodzą do pracy w sobotę i bym zapomniał, iż nie uczą nowych pracowników tylko ich wyśmiewają obgadują i DONOSZĄ bo boją się że znajdzie ktoś lepszy.

 15. 500 miejsc pracy dla roboli bez wykształcenia wyższego nie rozwiąże problemu bezrobocia w regionie. 3500 tyś nie rozwiąże problemu uciekających młodych ludzi po studiach z miasta.

  • 3500 tyś zdecydowanie rozwiązało by moje bolączki, a jeszcze miesięcznie, tyle nawet Rydzyk nie przytula

 16. @Ja 24 stycznia 2022 at 11:57

  A kim jest teraz osoba po studiach z wyższym czy średnim wykształceniem? Kim? no nikim szczególnym…
  osoby po studiach dalej szukają pracy i nie potrafią jej znaleźć, albo pracują za grosze prawda jest taka, że robol, zawsze będzie miał lepiej i zarobi więcej jeśli będzie chciał się wykazać… ludzie pracujący w Eko Oknach byle jakim samochodami nie podjeżdżają pod zakład, to nie AZOTY, że połowa mieszkańców jeździli flotą maks.. budżetową do 10 tys zł…

 17. Eko-Okna firma katolicka, jak komuś się nie podoba zaangażowany szef wierzący, to raczej nie powinien w to wchodzić. Będą go kłuły w oczy nowe kapliczki zamiast wyższej premii.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj