Eko kiermasz dla zielonego placu przed szkołą. Rodzinna impreza w „dziewiętnastce”

1

Domowe przetwory, kosze z warzywami prosto z działeczki, las w szkle, ubrania, zabawki i mnóstwo ciasta. Wszystko to sprzedawali uczniowie, rodzice i nauczyciele na jesiennym kiermaszu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

Za nami kolejny kiermasz w „dziewiętnastce”, z którego dochód jest przeznaczony na cele szkolne. Jak zawsze organizatorami inicjatywy jest działające w placówce stowarzyszenie „Razem”, które zebrane pieniądze przeznacza na pomoc potrzebującym uczniom oraz wsparcie szkoły.

– W tym roku dochód z naszego kiermaszu będzie przeznaczony na rozbudowę zielonego placu przed szkołą. Podczas imprezy czeka nas wiele atrakcji, między innymi występny dzieci, na które przychodzą  w mocnym składzie całe rodziny. Takie inicjatywy bardzo integrują – mówi Karolina Pietrzyk ze stowarzyszenia „Razem”.

Musimy wymienić nawierzchnię, niestety jest w fatalnym stanie. Dzięki temu, że już od 10 lat mamy w naszej szkole prężnie działające stowarzyszenie, możemy zbierać i wydatkować pozyskane fundusze. Nie tylko zbieramy pieniądze, ale i dbamy, aby zbiórka była tylko dodatkową działalnością, bo tak naprawdę skupiamy się na naszych dzieciach, organizując wiele inicjatyw. Cieszymy się, że dziś jest sporo ludzi. Mimo deszczu przyszli, aby wspólnie spędzić czas, napić się kawy i spróbować przepysznych ciast upieczonych przez naszych nauczycieli i mamy – dodaje Bożena Łotecka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

Jesienny kiermasz, to nie tylko sprzedaż wielu ciekawych rzeczy, to również okazja, aby uczniowie szkoły zaprezentowali swoje zdolności sceniczne. Na występy młodych artystów przychodzili nie tylko rodzicie, ale cale rodziny.

1 KOMENTARZ

Skomentuj