Ekipa z Kędzierzyna-Koźla na Marszu Wolności w Warszawie. „Była energia”

29

Kilkanaście osób z Kędzierzyna-Koźla związanych z Platformą Obywatelską i Komitetem Obrony Demokracji pojechało do Warszawy, aby wziąć udział w Marszu Wolności – antyrządowej demonstracji zjednoczonej opozycji.

Delegację z Kędzierzyna-Koźla w stolicy powitał wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Po płomiennych przemowach m.in. lidera PO Grzegorza Schetyny, a także aktorów Wojciecha Pszoniaka, Andrzeja Seweryna i Daniela Olbrychskiego, marsz wyruszył ronda de Gaulle’a na plac Zamkowy, gdzie głos zabrała także m.in. szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. We wszystkich przemówieniach przewijał się postulat jak najszybszego odsunięcia PiS od władzy.

– Marsz Wolności był udanym wydarzeniem. Wyczuwałem wśród ludzi inne nastawienie niż jeszcze niedawno. Sondaże są dla opozycji coraz lepsze i to było czuć w tłumie zgromadzonych. Była energia i optymizm, to dobry znak – komentuje Michał Nowak, przewodniczący PO w Kędzierzynie-Koźlu, który także wybrał się do Warszawy.

Marsz był organizowany przez opozycję już po raz trzeci. Według stołecznego ratusza wzięło w nim udział około 50 tys. osób. Policja ocenia, że liczba ta została znacznie zawyżona.

29 KOMENTARZE

  1. Panie Boże skąd tylu antypolaków w mieście możliwości? Dla desperatów, Kędzierzyn-Koźle już nigdy nie będzie pod zaborem Niemieckim ani platformerskim ani nowoczesnym!

  2. Jakie partie tacy wyborcy – poziom Waszych wypowiedzi z obu stron jest żenujący. Jedni ogłupieni przed TVN a drudzy przez reżimowy TVPIS. W najbliższych wyborach wybór pomiędzy dżumą a cholerą. I to jest dramat.

  3. Czy kedzierzynski KOD i PO pomogli tej starszej pani która w czasie wojny ratowała jakże im bliskich Żydów? Czy tez musiały się tym zająć „Bojówki Macierewicza”?

  4. Znowu propaganda PO. Statystyki nie klamia. Jezeli z niespelna 57tys. mieszkancow Kedzierzyna-Kozla w marszu uczestniczylo kilkanascie osob, to w skali niespelna 40mln mieszkancow kraju w marszu uczestniczylo co najwyzej kilkanascie tysiecy osob.

  5. Przypomnę słynne i jakby prorocze słowa Pana Niesiołowskiego do opozycji. „Jak wygracie wybory to będziecie sobie tworzyć własne prawo”.
    Dzisiaj można to powiedzieć zwolennikom PO i KOD.

Skomentuj