Ekipa programu „Nasz Nowy Dom” wyremontuje mieszkanie rodziny z Polskiej Cerekwi

9

Od lat żyły w fatalnych warunkach mieszkaniowych, nie mając nawet łazienki. Już niedługo ich mieszkanie będzie przytulne i funkcjonalne. Samotna matka i jej dwie córki, mieszkanki Polskiej Cerekwi, są bohaterkami programu „Nasz Nowy Dom”.

Program „Nasz Nowy Dom” realizuje odcinek nowego sezonu w Polskiej Cerekwi. Bohaterkami jest mama i jej dwie córki. Kobieta sama wychowuje dziewczynki w koszmarnych warunkach mieszkaniowych, nie mając do dyspozycji nawet łazienki.

Rodzina wspólnie z ekipą programu spotkała się w minioną środę w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie, gdzie nagrywano materiał do nowego odcinka.

– Jesteśmy tutaj w lecie, a dopiero w grudniu odcinek ukaże się na antenie. Remontujemy mieszkanie mamy, która sama wychowuje dwie córki. Mieszkanie jest w stanie fatalnym, tak więc efekty naszej pracy zobaczymy zimą – mówi prowadząca program, Katarzyna Dowbor.

Jak podkreśla Katarzyna Dowbor, wiele rodzin z Opolszczyzny zgłosiło się do programu. Wybór tej, która znajdzie się w programie, zawsze jest bardzo dobrze weryfikowany, a pomoc otrzymują te rodziny, które naprawdę najbardziej jej potrzebują. Od sześciu lat program zmienia nie tylko domy swoich bohaterów, ale przede wszystkim ich życie, buduje poczucie godności i własnej wartości, otwiera nowe życiowe możliwości.

– Program nie tylko poprawia warunki mieszkaniowe, ale również zmienia całe życie swoich bohaterów. Człowiek, który ma poczucie bezpieczeństwa, żyje w wymarzonym domu, zupełnie inaczej podchodzi do codziennych wyzwań. Wiele rzeczy staje się możliwych. Ekipa programu bardzo się wzrusza, gdy widzi radość tych rodzin na widok nowego domu. Nawet nasi koledzy, twardziele stojący za kamerą, realizujący dźwięk, nie potrafią ukryć wzruszenia. Pracując już sześć lat przy realizacji programu nabrałam dystansu, teraz podchodzę do tego bardziej zadaniowo, bo jak najlepiej chcę wszystko zrobić i uszczęśliwić tych ludzi – dodaje Katarzyna Dowbor.

Remont w ramach programu przeprowadzany jest w zaledwie pięć dni. Wiele osób zastanawia się, czy to w ogóle możliwe i czy technologie są trwałe.

– Czy w pięć dni trzy osoby mogą zrobić łazienkę? Mogą! U nas pracuje ponad dwudziestu fachowców. My niczego nie tynkujemy, stosujemy inne rozwiązania, nowoczesne suche technologie. Bardzo trwałe. Remont jest tak przemyślany, aby był zrobiony szybko i na długie lata. Nigdy nie spotkaliśmy się z tym, aby pojawił się problem, a pracujemy już 6 lat – mówi Olga Toporowska, producent  programu „Nasz Nowy Dom”.

Mieszkanki naszego powiatu i efekty pracy ekipy remontowej zobaczymy już w grudniu w nowej edycji programu „Nasz Nowy Dom” w telewizji Polsat.

9 KOMENTARZE

  1. Spotkałem dziś w Castoramie szefa ekipy remontowej, p. Artura. Z relacji z pracownikami Casto wynika, że był tu nie pierwszy raz. Fakty są takie, że w pobliżu chyba nie ma sklepu PSB Mrówka, stąd zakupy w Castoramie. A w tv i tak pokażą Mrówkę 😂
    P.Arturowi nie spieszylo się z zakupami. Mam wątpliwości czy aby na pewno ten remont zakończy się w 5 dni. ;-)

Skomentuj