Dziury w podłodze i lampy na taśmie. Rozpadający się i przeładowany dostawczak zatrzymany przez ITD

2

Widoczne przez dziurawą podłogę koła i zalepione taśmą klejącą lampy to nie jedyne rażące naruszenia w stanie technicznym „busa”, którego 10 marca br. zatrzymali do kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu.

Kontrola ujawniła fatalny stan techniczny pojazdu m.in. rażącą korozję mającą wpływ na sztywność jego konstrukcji. Z wnętrza kabiny przez dziury w podłodze karoserii widać było koła pojazdu. Pęknięte klosze lamp przytwierdzono taśmą klejącą, oraz plastikowymi opaskami zaciskowymi. Jakby tego było mało, pojazd w takim stanie technicznym był przeładowany towarem o 1300 kg i ważył 4800 kg – przy dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg.

Samochód został wycofany z ruchu do czasu usunięcia usterek a przewożony towar nakazano przeładować na inny pojazd. Zatrzymany został też dowód rejestracyjny a kierowcę ukarano mandatami karnymi za poruszanie się przeładowanym  i niesprawnym technicznie pojazdem.

2 KOMENTARZE

  1. Załatwi sobie u znajomego „diagnosty” pełną sprawność tego szrota i znów będzie zagrażał innym uczestnikom ruchu. W takich przypadkach ITD powinna mieć możliwość wydania nieodwołalnego nakazu zezłomowania.

  2. Bus – potoczny skrót od „mikrobus” lub „minibus”. Mikrobus – autobus niewielkich rozmiarów, przeznaczony do przewozu na miejscach siedzących od 9 do 20 pasażerów, nie licząc kierowcy. Redakcjo ogarnij się i nie pisz bzdur.

Skomentuj