Dziury na drodze i zasłonięte przez drzewa latarnie uliczne. Ulica 1 Maja wymaga pilnych zmian

18

Zdarza się, że lampy uliczne oświetlają jedynie wnętrze koron drzew, które przy nich rosną. Tak dzieje się na ulicy 1 Maja. Starostwo Powiatowe zareagowało na sygnały naszych czytelników niezwłocznie.

Z redakcją skontaktowała się pani Joanna. Wskazuje, że rozłożyste drzewa zasłaniają latarnie uliczne, stwarzając w nocy zagrożenie dla niewidocznych pieszych, a sama droga wymaga pilnego remontu. W imieniu mieszkańców zwróciliśmy się do zarządcy drogi, którym jest powiat.

– Przetarg na remont tego odcinka został ogłoszony, po nim podpiszemy umowę z wykonawcą i rozpocznie się remont. Droga zostanie wyremontowana. Temat drzew został zgłoszony do wydziału dróg, który na miejscu przyjrzy się sytuacji – odpowiada Adam Lecibil, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

18 KOMENTARZE

  • Ulica Bema, Partyzantów i Damrota to drogi powiatowe i wymagają one remontu. Widać, że Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski ma gdzieś swoje drogi w mieście.
   Panie Masełko mieszka pan w Kędzierzynie-Koźlu, a nie w Pawłowiczkach czy też Reńskiej Wsi.

 1. Ooooooo to , to!!!😕 Wyrżnąć w cholerę te obrzydliwe drzewa z korzeniami!!!!😁

  I oczywiście ZABETONOWAĆ w pierony!! 😳Wszystkie trawniki przy okazji tysz – metr w głąb 🙄.

  Dziury w jezdni (starym zwyczajem i zgodnie z OBOWIĄZUJĄCĄ tradycją) mogo zostać😎

 2. I pewnie znowu wygra nasza rodzima firma kogucik która ” zrobi” super nawierzchnie. A po 2 latach będą podobne dziury jak teraz i zlecenie na remoncie pójdzie znowu do tej firmy.
  Z drogą do blachowni jest podobnie. robiona była 2-3 lata temu i już wycinają drogę w kawałkach,bo pęka i w niektórych miejscach się zapada

  Za to powinna być prokuratura i zerwanie całej nawierzchni i zrobienie jej na koszt firmy. Może wtedy koguciki postarały się bardziej.

 3. Przy okazji, to może PO-wtórzę swój APEL do starostwa powiatowego.😕

  Ludzkość miasteczka NIEmożliwości zwraca sie s gorąco prośbo do szlachetnych urzędników starostwa, aby przypadkiem nie remontować tego zaplecza szpitala w Kędzierzynie! Placu z tyłu szpitala i dróg dojazdowych. 🤪

  Tam jest WYJĄTKOWO piękny burdel drogowy z pięknymi dziurami (że mózg się lasuje ), na których niejeden samochód urwał zawieszenie.👍

  Również mieszczący się tam Zespół Ratownictwa Medycznego ma dzięki temu wspaniałe warunki do uprawiania jazdy ekstremalnej.🤗

  To cudowne dziurawe zaplecze szpitala w Kędzierzynie ma być PO-dobno wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Jako wzór dbałości PełO o zaplecza szpitalne w Unii Europejskiej i jako specjalne miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych😉

  Ewentualnie można wyrżnąć tam wszystkie te obrzydliwe drzewa w przyszpitalnym parku i nie tylko 😆
  Wyrżnąć – aż hen PO horyzont.🙄
  I oczywiście te miejsca ZABETONOWAĆ metr w głąb – nie ruszając tych CUDOWNIE dziurawych jezdni i placu z tyłu szpitala 😎

 4. A my, tu, na łamach poruszaliśmy sprawę dziurawej 1 Maja od miesięcy. I nic się nie działo. Jedynie dziury stawały się większe.
  Aż tu pojawia tajemnicza pani Joanna i wszyscy zaczynają trząś portkami.
  I nawet Starostwo Powiatowe zareagowało niezwłocznie, jak piszą.
  A i wydział dróg obiecał się przyjrzeć, jak piszą.
  Z tego przyglądania się drzewom zapewne wyniknie stwierdzenie, że drzewa trzeba wyciąć, a nasadzić krzaczki.
  Krzaczki wiadomo, wysokie nie rosną i lampek w przyszłości nie zasłonią.
  Jak myślicie czytelnicy, nasadzą krzaczki czy nie nasadzą.
  Ja obstawiam że nasadzą
  Ciekawe kto to jest ta tajemnicza pani Janina?

 5. Temat latarni zgłoście do wydziału dróg a nie temat drzew. Jeszcze wyższe te latarnie trzeba było postawić. Skróćcie je a nie zdrowe drzewa wyżynać znowu, bo ktoś sobie coś ubzdurał.

 6. No to drzewa maja życiowy problem. Jeśli likwidują drzewa nikomu i niczemu nieprzeszkadzające, to te, które podpadły pani Joannie na pewno padną łupem piły.
  Zasada jest taka: jeśli jakaś Joanna powie, że należy zasadzić drzewo, bo jest potrzebne, to drogówka powiatowa się zastanowi i … nie zasadzi. Ale jeśli pani Joanna powie, że trzeba ściąć drzewo, to drogówka powiatowa wystąpi natychmiast o wycinkę.

 7. Szanowne społeczeństwo dziękujcie za te dziury, za bujną roślinność… Jest to typowy efekt działań ówczesnej starościny i betonu zwanego radą. No bo niby Powiatowy Zarząd Dróg przynosił straty a teraz niby taniej.. I tak niby są teraz drogi po których trzeba jeździć. Tak to w Polsce jest że u steru władzy są politycy ale nie fachowcy. A wystarczyło W Powiatowym Zarządzie Dróg przeprowadzić wówczas audyt taki z prawdziwego zdarzenia, darmozjadów i nieudolne władze wymienić na fachowców, do tego dofinansować, a jednostka działała by po dziś dzień… No cóż teraz starostwo ma rękę w nocniku i dlatego jest jak jest.

 8. Prawda jest taka że jak zwykle tragizujecie. A przycięcie drzew to nie tak wielki problem. Dziury są już od dawna i tylko się powiększają więc należy to naprawić szczególnie że niektórzy kierowcy zamiast skupić się na przejściu dla pieszych między żłobkiem i przedszkolem to skupiają uwagę na tym żeby nie zostawić zawieszenia na tej cudownej nawierzchni. Chodzi tu głównie o bezpieczeństwo.

 9. Ulica 1 Maja wymaga pilnych zmian. Zapewne. Zacząć należy od wykonawcy dotychczasowych remontów. Zmienić należy również nadzorujących wykonywane prace. A przede wszystkim zmienić tych, którzy remonty nawierzchni odbierają i pilnują wszystkiego co jest związane z gwarancją na wykonane prace. Nie może być przecież tak jak dotychczas, że ta ulica jest w katastrofalnym stanie, krótko po wymianie nawierzchni.

 10. Prawda jest taka że jak zwykle nie rozumiesz komentarzy. Nikt nie neguje remontu nawierzchni. Istnieją natomiast obawy, że inwestor, jak to u niego jest w zwyczaju, wytnie drzewa. Może trzeba dolne konary odciąć, by koronę drzew podnieść i zamontować lampy nie nad drzewami a pod nimi. Teraz mamy taką technikę, że można wszystko dopasować do drzew a nie odwrotnie.

  • Zgadzam się jak najbardziej z takim rozwiązaniem jeśli nie czujesz tekstu napisanego z ironią odnośnie pomysłów naszych włodarzy.

 11. Realisto, nie Tobie odpowiedziałem. „Poszło”, jak „poszło”, ale to było do Krzysztofa. Napisał na początek: „Prawda jest taka że jak zwykle tragizujecie” i jego słowami mu odpowiedziałem.
  A jeśli chodzi o Twoje komentarze, to generalnie się z nimi zgadzam, są dość realistyczne.

Skomentuj