Dzisiejszy protest przeciwko ograniczeniu aborcji dużo mniej liczny i z nową trasą

49

Po raz piąty przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego wyszli na ulice Kędzierzyna-Koźla. Pochód był jednak wyraźnie mniej liczny niż jeszcze wczoraj, gdy szło w nim ponad pół tysiąca osób.

Wygląda na to, że część manifestantów, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach marszu, zraziła deszczowa pogoda – jeśli chodzi o wyrok Trybunału Konstytucyjnego, nic się nie zmieniło, nie ma ustępstw ani kompromisu. Szacunkowo, w porównaniu do środy i wtorku, na ulice wyszła mniej niż połowa protestujących.

Pochód przeszedł dziś inną trasą – spod dworca PKP aleją Jana Pawła II pod halę sportową, (tam skandowano i odpalono race) i z powrotem.

Przy pomniku Jana Pawła II w Parku Pojednania widoczna była grupa strzegących go mężczyzn.

Protest, podobnie jak dotychczas, przebiega bez większych incydentów.

49 KOMENTARZE

 1. Czyżby zapał już się kończył??
  A gdzież pierwsza dama tego miasta??
  Porzuciła swój elektorat??? A przepraszam większość protestujących jeszcze nie ma praw wyborczych i patrząc po wieku pewnie długo ich nie będzie miała.

 2. Oj słabo już dzieciom się znudziło biegać wieczorami po chodnikach.Pewnie w galerii gimbusy siedzicie albo w domku i udajecie grzeczne dzieci hahahaha.Jestescie dno totalne,jaką historie chcecie pisać???? Tęczową????Wypad do domu i się uczyć!

  • Jesteś stary zgorzkniały dziad,maruda…. jak ich było dużo jak na KK. to niedobrze bo wirus ! jak posłuchali ciebie to też niedobrze. Zdecyduj się . A na dodatek to im rodziców nie zastępuj i nie mów co mają robić.

 3. Wykruszają się więc może trochę manifestujących poczytało moje komentarze i zrozumiało że to nic nie da i w niczym nie pomoże,szare komórki zadziałały,a kk24 dalej swoje .Naprawdę na tej wiosce już nie ma lepszych tematów?Proszę Was zachowajcie umiar i nie piszcie już o tym>Nasza władza na takie artykuły czeka.

 4. Naszej medialnej Pani Prezydent na zdjęciach nie widać, czyżby nie była, czy zabroniła fotoreporterom robić Sobie zdjęcia. W dzisiejszym wywiadzie ładnie się uśmiechała i nie miała oczywiście nic Sobie do zarzucenia że bierze udział w manifestacji, a w Trzech Króli będzie śpiewać kolędy z księżmi i mieszkańcami.

 5. W czasie deszczu dzieci się nudzą … Przyszli ci,którzy jeszcze nie zarazilu siebie i swoich najbliższych COVIDEM.Pani prezydentka i jej dworzanie zostali w domu , dziergać na drutach .

  • Jaka Pani Prezydent taki elektorat…Miasto Możliwości dla chłopców w rurkach udających maczo. Niech Pani Prezydent weźmie się za robotę dla miasta a nie tylko uśmiecha się przed kamerami ile to w mieście się robi…koziołki (figurki) nie przyniosą inwestorów więc nie ma się czym chwalić.

   • Robota to obce słowo dle szefowej. Za to szaleństwo, które nam zaserwowała począwszy od kilku biegów w stadzie jak już była czerwona strefa a skończywszy na tych wulgarnych rykowiskach, powinna stracić posadę. Kompletny brak odpowiedzialności w czasie pandemii. Do dymisji !!!

    • Kto ruszy tego uśmiechniętego betona…ma poparcie wśród ludzi bo ładnie się uśmiecha, zasadziła kwiatki a że miasto umiera tego emeryci nie widzą najważniejsze że są ławeczki, kwiatki, lokomotywa i stoliki do gry w warcaby. A inwestorów nie widać i młodzi uciekają…ale są zadowoleni emeryci i będą głosować na Sabinke

   • Musisz jeszcze coś dodać chłopców w rurkach,kolorowych skarpetkach z geiowatym wyrazem twarzy lansujących się na siłowni w galerii oraz w tej na Piastach. hahahaha.Co to ich tamtejsi trenerzy szprycują środkami niewiadomego pochodzenia.Maczo.Maczo

 6. Maskarada to wszystko , skandowanie obraźliwych tekstów i nawoływanie do nienawiści świadczy tylko o tym jacy jesteście w normalnym życiu, weź sobie taką babę pod dach to niewiadomo czy dożyjesz jutra.

  • Trafne spostrzeżnie. Takie wynalazki to bomby z opóźnionym zapłonem. Lepjej się trzymać z dala od takich elementów a co dopiero obcować z kimś takim w duecie.

  • Cyrk „Mitek” zaprasza w dni pochmurne i deszczowe. Żonglerka płatkami łupieżu z najsłynniejszej głowy. Rozwijanie włosów z nosa najsłynniejszej twarzoczaszki. Prezentacja najgłośniejszego mlaskania i wrzasku. Prezentował będzie mistrz tych fraz.

    • „sądzę, że pobieżnie działa się twoja edukacja.” Zdanie w formie pisemnej zaczyna się od dużej litery. Nieprawidłowy dobór słów wynikający z ubogiego słownictwa lub złego rozumowania pojęć. Prawidłowo zdanie powinno być napisane „Sądzę, że twoja edukacja jest pobieżna.” Ta opinia dotyczy @polonistka.

 7. Lubię tak wejść sobie czasem i poczytać komentarze.. Od razu samoocena rośnie, bo co poniektórzy „dorośli” nie znają podstaw poprawnej pisowni, a kłócą się jakby ich zdanie było istotne xDD

  Co do samego przemarszu, to cieszę się, że zniknął spod moich okien..

  Najlepiej to w ogóle zakazać seksu i przydzielić każdemu funkcję, jak w wielu futurystycznych filmach.. Dzieci hodować w ambulatoriach i wtedy będzie pewność, że ani żadna kobieta nie umrze, ani żadne dziecko nie zostanie wyskrobane :)
  Pomarzyć można.. Ludzkość jest jeszcze zbyt prymitywna, żeby się zjednoczyć w istotnych sprawach.. Wolą na życzenie władzy dzielić się na zwolenników i przeciwników i toczyć wojny domowe.. Coraz mniej mnie dziwi fakt, że inne cywilizacje ziemskie wymarły..

  Ale są dobre strony.. każda dziewczyna może dopisać do zainteresowań:
  – spotkania w licznej grupie
  – spacery po mieście
  :D

 8. Organizacja Strajk Kobiet, publicznie zadeklarowała, że im nie chodzi o aborcję w wypadku letalnych wad płodu, ale o Legalną Aborcję na Życzenie i to na NFZ. Czyli jak Dżesika zaciąży z Brajankiem na dysce to my may się jej skłądać na skrobankę!

 9. Oni nie są reprezentantami reszty młodzieży,która nie idzie na takie parady .To towarzystwo wzajemnej adoracji i głupoty.W porównaniu do liczby młodzieży w naszym mieście,to grupka pełna nienawiści i chamstwa.

Skomentuj