Dziś w urzędzie miasta odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w sprawie remontu mostu nad Kłodnicą

24

Urząd miasta przymierza się do przebudowy mostu na ul. Wyspiańskiego. W ramach zadania zostanie wymieniona nie tylko nawierzchnia jezdni, ale sama przeprawa zostanie również poszerzona, tak aby mogli z niej bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze. Prace mogą potrwać około 4 miesięcy. Ze względu na zaplanowany zakres robót przeprawa będzie zamknięta. O dokładnym harmonogramie i wyznaczonych objazdach urząd miasta będzie informować na bieżąco.

Przed rozpoczęciem przebudowy mostu zorganizowane zostanie spotkanie z mieszkańcami oraz właścicielami firm i sklepów, które znajdują się przy ul. Wyspiańskiego, aby ustalić z nimi wszelkie szczegóły dotyczące sytuacji związanej z zamknięciem przeprawy. Spotkanie odbędzie się 2 czerwca (środa) o godz. 17:30 w sali nr 229 urzędu miasta przy ul. Piramowicza 32.

24 KOMENTARZE

 1. Lepiej zacznijcie rozmawiac o estakadzie przerzuconej nad rondami i niezaleznym prawoskretem z obwodnicy w strone klodnicy. Inaczej te wszystkie „remonty” i budowa obwodnicy polnocnej sa psu na bude.

  • ja współczuję tym co planują te remonty, bo albo nie mają mózgów albo mieszkają obok urzędu i nigdzie dojeżdżać nie muszą, gdziekolwiek człowiek pojedzie, wystarczy 20km od Koźla np w kierunku Głubczyc to jak jest remont mostu to obok stoi tymczasowy most drewniany i nie ma problemu, niestety w mieście możliwości most tymczasowy jest niemożliwością, z 4 miesięcy zrobi się pół roku i potem mostu nie skończą bo czegoś nie będzie można zrobić przez zimę, już to miasto widziało parę remontów które miały „harmonogram”…

 2. Remont owego mostu musi byś przeprowadzony i to jest zrozumiałe. Lecz nasuwają się wątpliwości : czy magistrat a przede wszystkim wydział zarządzania drogami przeprowadził kontrole natężenia ruchu pojazdów skoro w powyższym artykule stwierdzono że w okresie wakacyjnym jest mniejszy ruch ? Którędy zostały wytyczone drogi objazdowe ? W związku z tym obawiam się że zwiększy się przez to tranzyt pojazdów w tym już i tak jeżdżących ciężarówek z kierunku m.in. Kłodnicy przez ulice Koźla (ulice Racławicka, 24Kwietnia, Głubczycka). Czy ktoś o tym w magistracie pomyślał ? Tym bardziej że jest obwodnica. Teraz niebezpiecznie jest przekraczać przejście dla pieszych a jak się zwiększy ruch…. Dojdzie do tragedii. Pani prezydent obiecywała zwiększyć bezpieczeństwo lecz nie ma jak widać na to czasu lepiej zajmować się pierdołami niż zdrowiem i życiem mieszkańców.

 3. Podejrzewam że chodzi o basen w Zdzieszowicach i Dębową lepiej dla Urzędu KK żeby ludzie z Kędzierzyna pojechali na nie wydarzone Kakaowe OKKO

 4. @Tom. A kto głosował na tę ekipę zajadle walczącą z obecną władzą? Nie oszukujmy się, jeżeli ktoś się stawia i to każdej władzy, nie tylko tej, to ma kłopoty, tylko dlaczego z powodu ambicji naszych wlodarzy mamy cierpieć My Mieszkańcy? Może ten most znalazłby się w programie mostowym Rządu, ale jak ktoś chce z Trzaskowskim „budować nową Polskę” (aż strach pomyśleć o naszej oczyszczalni ), czyli wracać do dawnego układu. Przypomnę m.in. ćwierć biliona dziura vatowska, dwucyfrowe bezrobocie itd. to nie dziwmy się, że będziemy 1/2 roku zap……. objazadami. Może czas na jakąś refleksję? Szczególnie podczas następnych wyborów.

  • jestem pewny ze gdyby rządził PIS to mieli byśmy stępkę tego mostu i tablicę z napisem „tu powstanie centralny Narodowy Most Komunikacyjny im. Jana Pawła II”, za budowę tego mostu byłby odpowiedzialny jakiś bratanek Sasina i most powstał by w 3 lata za 3 miliardy złotych z czego połowa na koszty zarządu….

  • Całe szczęście, że się nie znalazł w programie mostowym rządu, bo nigdy by go nie wyremontowali. Przez kilka lat słyszelibyśmy, że będą go remontować, że będzie najpiękniejszy, najwiekszy, najpolski, że przez 8 lat rządów po nie remontowano tego mostu, a teraz go wyremontują. Powstała by komisja, zarząd i rada nadzorcza. Wszyscy mieliby pracę. Wszyscy od peczkisa, porowskiej, czochary, itd. Koszty przekroczyłyby 10 krotnie wartość mostu, remontu by i tak nie było, a na koniec przyjechałby największy kłamca Morawiecki i przeciął wstęgę. Mówiąc, że wybudowali kolejny piękny most dla prawdziwych Polaków patriotów. Most nosiłby nazwę Lecha i Marii Kaczyńskich. A poświęciłby go prymitywny jedraszewski biskup za kilka milionów.

 5. Pani Maruszczak, skoro musisz pan mieszkańców pytać co i jak zrobić, to może zajmij pan się pisaniem komiksów, albo grą z Sabcią w koszykówkę, a zarządzanie oddaj fachowcom.

 6. Z tymi remontami to WCALE nie chodzi o ułatwienie życia kierowcom, mieszkańcom czy POdobne duperele😕

  Główna IDEA jaka przyświeca WŁADCOM Matołkowa, to (wzorem klamcy, lenia i nieroba Czajkowskiego) TAK DOPIERNICZYĆ matołkowianom, żeby ZROZUMIELI kto tu RZĄDZI👍

  I żeby ZA ICH PIENIĄDZE na MAXA wybetonować Matołkowo😱 A …. PRZEDE WSZYSTKIM na maxa się OBŁOWIĆ 😕

  W końcu, nie na darmo (i NIE ZA darmo) CORAZ bardziej w mediach promowana jest pewna …… OKKO-wianka😉

 7. Przestańcie żartować!!! Jak można zmuszać miejscowych do 20 km objazdu przez pół roku, przecież nie wszyscy zarabiają 5 tys. a do pracy trzeba dziennie dojeżdżać. Budiwa mostu tymczasowego dla mieszkańców jest wręcz obowiązkiem władz miasta niemożliwości.

  • Noooooo @Luśka z tym „POmyśleniem i zrozumieniem” to masz jakieś wygórowane OCZEKIWANIA wobec władzuni 😂

   Tak mnie rozbawiłaś 😂 ….. aż turlałem się ze śmiechu i dostałem kolki 😕

   • Jedź do metropolii Głogówek a zobaczysz, że obok tymczasowego mostu buduje się nowy. Tam można a tu nie? A swoją drogą nie przypinaj mi łatki.

 8. Wszędzie są mosty tymczasowe w momencie remontu głównego mostu, ale nie w Kędzierzynie, tu trzeba robić dodatkowe 8 km, jeszcze parę lat i wyp…. .z tej wiochy jaką jest Kędzierzyn

Skomentuj