Dziś rusza 32. edycja „Wrzosowiska”. W sobotę koncert zespołu Mikromusic

3

Piątkowy koncert kapeli Hanki Wójciak zainauguruje XXXII Przeglądu Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko 2019”. Na sobotę zaplanowano przesłuchania konkursowe oraz koncert gwiazdy tegorocznej edycji – zespołu Mikromusic.

Kapela Hanki Wójciak – zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. W 2010 roku Hanka wygrała 46. Studencki Festiwal Piosenki, prezentując autorskie utwory „Modlitwa” oraz „Artyści„. Frontmanka przez około rok występowała jako „Hanka Wójciak z zespołem„, jednak datę 16 października 2010 roku można uznać za symboliczny początek działalności Kapeli.

Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół. Można w niej odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości. Kapela Hanki Wójciak wystąpi dziś w domu kultury Koźle o godzinie 19, bilety do nabycia w kasach kin Chemik i Twierdza oraz online.

Jutro komisja konkursowa przesłucha artystów i zespoły, które zakwalifikowały się do finału „Wrzosowiska”. Występy rozpoczną się o godzinie 13 w domu kultury Chemik. O godzinie 18 na scenie pojawi się główna gwiazda tegorocznej edycji przeglądu, zespół Mikromusic.

„Mikromusic z Dolnej Półki” to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy.

„Mikromusic” to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Bilety można zakupić w kasach kin Chemik i Twierdza oraz online.

W niedzielę z kolei w domu kultury Chemik zobaczyć można będzie spektakl „Oto moja baśń” w wykonaniu Teatru Księżyc z Cieszyna z muzyką na żywo zespołu Małe Instrumenty zobaczymy 22.09. Rozpocznie się on o godzinie 13, bilety do nabycia w kasach kin oraz online.

3 KOMENTARZE

  1. Ludzie, co za kompetentna informacja, pamiętam, jak kiedyś Durczorczok, czy Lis sie mocno zdenerwował, za nie podanie najwarzniejszej informacji!!!!
    A GDZIE TO JEST??????

Skomentuj