Dziś policyjna akcja „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

4

Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie. Niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W ramach realizowanych działań, policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania zarówno kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów, motocyklistów), jak również na zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

4 KOMENTARZE

  1. A kiedy będzie akcja policjancie weź się do pracy i dbaj o bezpieczeństwo przez całą dobę a nie do 15ej lub 22ej ? Brak nocnych patroli w tym pieszych. Czy dzielnicowy zna swój rewir i jego mieszkańców ? A czy sami mieszkańcy znają swego dzielnicowego czy w ogóle wiedzą że jest ktoś taki i po co ? Niestety od wielu lat policja to formacja przybliżona do biurokracji. Brak pomocy z ich strony do tego nastawienie na karanie obywateli daje efekt braku zaufania i niechęci przez ludność. Może na tym powinna popracować policja ?!

  2. Nocne patrole? Ja dziennych nie widziałem na Pogorzelcu chyba od 20 lat, a co dopiero nocnych. Inna sprawa że od lat 90. bezpieczeństwo się poprawiło o 1000%. Nie wiem jak na innych dzielnicach, ale stary Pogorzelec (kiedyś patologia) dziś jest mega spokojny, nic się nie dzieje, czasem ktoś pijany drze ryja i w sumie tyle.

Skomentuj