Dziś pierwszy dzień handlu na nowym placu przy ulicy Damrota. Mieszkańcy robią pierwsze zakupy

9

Warzywa, owoce, kwiaty i mnóstwo tekstyliów. Zmodernizowane targowisko miejskie przy ulicy Damrota znowu zaprasza mieszkańców na zakupy.

Jest pięknie, jest świeżo i nareszcie można robić zakupy. Odnowione targowisko miejskie oddane zostało do dyspozycji sprzedawców i kupujących. Mimo że oficjalne otwarcie jeszcze przed nami, to już od dziś prezydent miasta Sabina Nowosielska i dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych odwiedzili miejsce inwestycji. W poniedziałkowy dzień targowy prezydent miasta zawiesiła czerwoną kokardę na regulaminie targowiska. Ten symboliczny gest ma przynosić szczęście.

– O tym targowisku zapomniano, czas zatrzymał się w latach 70. Na szczęście teraz się to zmieniło i mamy targowisko z XXI wieku. Sprzedawcy będą mieli teraz super warunki. Mam nadzieję, że będą zadowoleni, ale również mieszkańcy naszego miasta zyskają miejsce, aby spokojnie kupować płody rolne i nie tylko.  Oficjalnego otwarcia dokona marszałek województwa opolskiego, który dofinansował tę inwestycję – mówi Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

– To co jest teraz na targowisku idealnie wkomponowało się w zabudowę ogólną. Jest dużo przestrzeni i miejsca do handlu. Zapraszamy serdecznie kupców i oczywiście kupujących – dodaje Stanisław Węgrzyn, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu.

Mimo że pierwszego dnia na targu nie było jeszcze kompletu sprzedawców, mieszkańcy miasta nie mogli się doczekać i przyszli zrobić pierwsze od dawna w tym miejscu zakupy.

– Jest pięknie, schludnie i czysto. Bardzo mi brakowało zakupów na tym targu, bo tutaj są najtańsze i najświeższe warzywa – mówi pani Krystyna, mieszkanka Śródmieścia.

Póki co otwarto zaledwie kilka punktów sprzedaży, jednak z dnia na dzień pojawiać się będzie coraz więcej handlowców.

9 KOMENTARZE

  1. To jest jakiś artykuł sponsoworany? Pani prezydent znów w jakichś wyborach startuje czy co? Może chociaż jedno zdanie o opinii samych sprzedawców? Czy nie? Czy to za dużo, albo nie pasowałoby do jedynie słusznej wizji?

  2. Ekipa Pani Prezydent (redaktorzy, reporterzy – fotografujący siebie nawzajem, kamerzysta).
    Cała ta „czelodka” podwoiła frekwencję na nowym wspaniałym miejskim targowisku :)))

  3. Dziwi mnie jedno, zadaje pytanie otwarte – dlaczego nie promuje się podmiotów z KK, proszę zauważyć ze boksy są wynajęte przez osoby z poza miasta oraz województwa gdzie PIT płaca poza naszym miastem wiec podatki wpływają do kasy miast które nawet 1 grosza nie dołożyły do budowy targowiska.

  4. NIE ZŁA KAPUCHA POSZŁA NA TE PARĘ BELEK DRZEWA ORAZ KOSTKĘ BRUKOWA 2.8 MILIONA A JAK WIDZIMY NAJWIĘKSZĄ KAPUCHE TRZYMA PANI PREZYDENT I JESZCZE KISZENIE OGORA JEJ SIĘ MARZY LANS W STYLU PO… JAK ZA KOMUNY KRONIKA FILMOWA ODC. 1123 TO JEST NUDNE…

Skomentuj