Dziś blisko sto nowych zakażeń w powiecie, w piątek potwierdzono zaledwie trzy przypadki

3

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 24 213 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 574 zgonach, których przyczyną był COVID-19.

Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś 703 nowe zakażenia, z czego aż 97 dotyczy mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Zaskakiwać może fakt, że we wczorajszym raporcie służb sanitarno-epidemiologicznych znalazła się informacja o zaledwie trzech zakażeniach dotyczących mieszkańców naszego powiatu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 574 zgonach, których przyczyną był COVID-19. 459 spośród zmarłych miało choroby współistniejące. Na Opolszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 14 osób, w tym jeden pacjent z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Od początku epidemii w regionie zmarło już 510 osób.

3 KOMENTARZE

  1. Może wczoraj zaraportowano tylko 3 zakażenia, a resztę, którą z jakiś powodów pominięto dołączono do dzisiejszego raportu? I stąd te dzisiejsze 97 nowych zakażeń?

  2. Nic nie jest zaskakujące ponieważ testowani są tylko chorzy objawowi zakwalifikowani przez POZ. Dużo chorych nawet z objawami leczy sie sama w domach i nie zgłasza do lekarza a ilu bezobjawowych chodzi między nami i zaraża to osobna sprawa. Chaos sprawia że nie wszyscy, którzy mieli styczność z osobą zarażoną są badani bo albo się ich nie zgłasza albo sami się nie zgłaszają bo są bezobjawowi i nie zważając na to jak mogą być niebezpieczni dla innych , normalnie funkcjonują czyli chodzą do sklepów i do pracy. Są takie przypadki i to wcale nie odosobnione. No ale takie mamy niedouczone społeczeństwo, przynajmniej jego część. Są też i tacy, którzy przechorowali już covida i myślą że są niezniszczalni i ponownie im ta choroba nie grozi. Niefrasobliwie wchodzą w kontakty i potem nieszczęście gotowe bo jak nie oni to najbliższe osoby mają wirusa przez nich przeniesionego. Myśleć ludzie, myśleć to naprawdę nie boli

  3. Tu należy wspomnieć iż lekarze rodzinni kierując na test nie przeprowadzają rzetelnego wywiadu chorzy nawet niewiedzą że istnieją takie możliwości jak izolatoria w woj. opolskim,a po co -niech chory przebywa w domu razem ze zdrowymi,,,

Skomentuj