„Dziewiętnastka” trzecia w województwie, dziewczyny z „Dziewiątki” tuż za podium

0

Piłkarze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 zostali brązowymi medalistami mistrzostw województwa w halowej piłce nożnej. 

Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn w województwie rozegrano dziś w Świerczowie (powiat namysłowski). Zespół prowadzony przez Jana Węgrzyna przystąpił do rozgrywek przetrzebiony kontuzjami i chorobami, ale młodzi zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla nie zamierzali łatwo oddawać pola rywalom.

W pierwszym spotkaniu „Dziewiętnastka” bezbramkowo zremisowała z ekipą z Namysłowa, aby w kolejnym meczu wynikiem 3:0 pokonać ekipę z Klubczorka. W ostatnim spotkaniu turnieju kędzierzynianie mieli szansę na zwycięstwo w rozgrywkach, ale warunkiem było pokonanie faworyzowanej drużyny z Opola. Mimo ambitnej gry drużyna Jana Węgrzyna przegrała 1:5 i ostatecznie rozgrywki skończyła na trzecim miejscu.

– Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi z osiągniętego wyniku. Mimo trudnej sytuacji kadrowej udało nam się wskoczyć na trzecie miejsce w województwie, co jest bardzo dużym sukcesem szkoły, ale też motywacją do dalszych ciężkich treningów – komentował na gorąco trener Węgrzyn.

Kadra PSP 19 Kedzierzyn-Koźle: Michał Artuna, Sebastian Składny, Bartek Borkowski, Jakub Pietrzyk, Alan Prus, Piotr Sekuła, Michał Koneczny, Łukasz Łata, Borys Nowicki, Aleksander Górzycki, Michał Wencel, Mateusz Muras, Filip Mankiewicz, Michał Smykla, Aleksander Wypich, Michał Drążkiewicz, Filip Ściański. Trenerem zespołu jest Jan Węgrzyn.

Dwa dni wcześniej o medale mistrzostw województwa walczyły dziewczyny z Publicznej Szkoł Podstawowej nr 9. Na turnieju w Baborowie kędzierzynianki mierzyły się z gospodyniami zawodów oraz zespołami z Praszki i Brzegu. Podopieczne Krzysztofa Hańczy rozpoczęły udział w rozgrywkach od remisu 3:3 z ekipą z Brzegu, a następnie minimalnie uległy zespołowi z Praszki. W ostatnim spotkaniu kędzierzynianki miały szansę nawet na srebrny medal, ale przegrały z gospodyniami z Baborowa 1:4. Nikłym pocieszeniem w tej sytuacji może być fakt, że PSP 9 jako jedyny zespół zdołał odebrać punkty mistrzyniom województwa z Brzegu.

Dziewczyny z PSP 9 grały w składzie: Emilia Szafarczyk, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Agata Długosz, Emilia Słowik, Kinga Celi, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała. Trener Krzysztof Hańcza.

Skomentuj