„Dziewiętnastka” świętuje 35-lecie i wita uczniów po przerwie wakacyjnej. To największa szkoła w mieście

3

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 przygotowała na rozpoczęcie roku szkolnego prawdziwą niespodziankę dla rodziców i uczniów – wspólne świętowanie urodzin szkoły. Tradycyjną uroczystość witającą dzieci po przerwie wakacyjnej połączono z jubileuszem 35-lecia placówki. 

Osiedle Piastów powstało w latach 70., pierwsi mieszkańcy przyjechali z całej Polski. Gdy szkoły jeszcze nie było, wszystkie dzieci mieszkańców osiedla przyjęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9. Nie było łatwo, bo w tak obłożonej placówce nauczyciele pracowali od rana do wieczora. Aż do czasu, kiedy nareszcie w 1 września 1987 roku powstała na osiedlu szkoła, lecz tylko dla klas 1-3. Dzieci było 699 dzieci, to sporo dużo jak na trzy pierwsze klasy. Jednak z czasem, gdy szkoła zaczęła już swoją pełną działalność, dzieci było aż 1573.

Uroczystości 1 września to nie tylko przywitanie uczniów po przerwie wakacyjnej i jubileusz, ale również otwarcie wyremontowanego placu przed szkołą. Wymieniono instalację związaną z termomodernizacją, ocieplono budynek, pojawiła się kolorowa elewacja, kostka brukowa i nowy ogród. Plac w czasie wywiadówek będzie wykorzystany jako parking dla rodziców.

Mamy koralowy jubileusz, ale mamy też otwarcie nowego placu przed szkołą, który wieńczy prace związane z termomodernizacją szkoły. Jest nowy ogród, wymienione rury, nowa kostka, szkoła stała się bezpieczniejsza, cieplejsza i piękna. Niestraszna nam już zima. 35 lat to młody wiek, ale już z doświadczeniem i perspektywą nowych wyzwań – mówi Bożena Łotecka, dyrektor szkoły.

Wśród zaproszonych na uroczystości gości był zastępca prezydent miasta Wojciech Jagiełło i kierownik wydziału oświaty i wychowania Bożena Jankowska.

Chciałem pogratulować i podziękować za to, że jesteście wyjątkowi. Ta wyjątkowość nie polega tylko na waszej fantastycznej pracy, ale na profilu szkoły. Nie wszyscy wiedzą, że to szkoła, która odnosi sukcesy sportowe. Kędzierzyn-Koźle stoi sportem, nie tylko siatkarskim, ale wy jako szkoła przyczyniliście się do tego w znacznym stopniu – mówił podczas uroczystości Wojciech Jagiełło.

 

3 KOMENTARZE

  1. Teraz sobie zdałem sprawę jaki stary jestem. Byłem jednym z pierwszych roczników w tej szkole,35 lat temu druga klasa. Wszystko było nowe. Dzisiaj odprowadzajac syna do szkoły widzę te same stare 35 letnie ławki w szatniach i inne wyposażenie,które się nie zmieniły przez 3 dekady. Wspomnień czar. Nawet te same nauczycielki, które teraz trącą lekką nutką dekadencji.

  2. O, ten pan z pierwszego planu, to mówił, że autobusy na moście się nie zmieszczą. Chyba nie miał racji, a może się nie zna na tym?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj