„Dziewiątka” publikuje filmy z życia szkoły. To sposób na pokazanie codzienności w okresie pandemii

0

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu rusza z cyklem filmów przedstawiających jej codzienność. Wszystko po to, aby rodzicom przyszłych uczniów przybliżyć placówkę, a uczniom, którzy od miesięcy uczą się zdalnie dać możliwość choć wirtualnego zajrzenia w jej mury.

Część dzieci wróciła do szkoły, jednak wciąż większość uczniów zmuszona jest do nauki zdalnej. To właśnie z myślą o nich i o przyszłych pierwszoklasistach, którzy nie znają jeszcze szkoły, będzie publikowany cykl filmów przestawiających jej codzienne funkcjonowanie.

Filmiki będą publikowane dwa razy w tygodniu na stronie szkoły i Facebooku. Ich celem jest opowiedzieć o tym, co dzieje się w naszej placówce. Powstały po to, aby w skuteczny sposób dotrzeć do odbiorców, przybliżyć naszą szkolną rzeczywistość społeczności. Część dzieci mamy w szkole i zależy nam na pokazaniu, że jesteśmy w stanie funkcjonować i robić wszystko, co w naszej mocy, aby rzeczywistość stacjonarnej szkoły była zbliżona do normalnego życia. Robimy wszystko, aby każdy z maluchów klasy 1-3 miał tu swoje miejsce na ziemi. Niestety, rzeczywistość szkoły stanęła na głowie i wiedząc, z czym wszyscy się borykamy na co dzień, chcemy wyciągać rękę do tych, którzy rozważają przyjście do nas – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Każdy, kto chce zobaczyć, jak wygląda codzienne życie placówki, może śledzić kolejne filmiki na stronie szkoły, lub na Facebooku „dziewiątki” – kliknij, aby przejść.

Skomentuj