„Dziewiątka” poszła za ciosem. Kolejne sukcesy młodych piłkarzy i piłkarek

0

Kędzierzyn-Koźle jest miastem siatkówki. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Ale i piłka nożna stoi u nas na wysokim poziomie. Z pewnością ta w wykonaniu drużyn z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

Trzy turnieje, 17 drużyn, 12 meczów, wszystkie wygrane, i bilans bramkowy 43:0 – te liczby mówią o dominacji zespołów piłkarskich z „Dziewiątki” na lokalnym podwórku. Po sukcesach w młodszych kategoriach wiekowych w pucharze Tymbarku (pierwsze i drugie miejsce w województwie) piłkarze z PSP nr 9 przystąpili do rozgrywek szkolnych na własnym terenie. Najpierw drużyna dziewcząt przebrnęła przez etap miejski. Zaczęła od grupowych zwycięstw 2:0 z PSP nr 5 i 6:0 z PSP nr 1. W półfinale ekipa z „Dziewiątki” pokonała 7:0 PSP nr 18, a w finale ponownie z PSP nr 1, z którą wygrała 1:0.

Dziewczęta z PSP nr 9 poszły za ciosem i okazały się najlepsze również w powiecie, pokonując drużyny podstawówek z Dziergowic 3:0, Długomiłowic 4:0, Pawłowiczek 9:0 i ponownie PSP nr 1 z Kędzierzyna-Koźla 1:0.

Sukcesów dziewczętom pozazdrościła także ekipa chłopców, która poszła w ich ślady i wygrała swoje wszystkie mecze w rozgrywkach miejskich. Chłopcy w fazie grupowej pokonali 3:0 ekipę z PSP nr 1 i 1:0 z PSP nr 12. W półfinale nie dali żadnych szans drużynie z PSP nr 10, z którą wygrali 5:0. W finale okazali się lepsi od ekipy chłopców z PSP nr 19, wygrywając 1-0.

Drużyny z „Dziewiątki” tworzyli: Zofia Danielewicz, Victoria Kielbassa, Oliwia Meinert, Paulina Boral, Oliwia Binkowska, Monika Fudali, Oliwia Berezowska, Klaudia Andruszek, Marta Gajdek, oraz Tomasz Godula, Przemysław China, Mateusz Kuna, Adam Rakowski, Bartosz Niemas, Patryk Baranowski, Bartosz Czarnecki, Sebastian Wiszowaty.

Źródło: PSP 9/urząd miasta

Skomentuj