„Dziewiątka” będzie świętować 50. urodziny. Szykuje się wielki bal absolwentów

0

W przyszłym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu uczci swój złoty jubileusz. Poza tradycyjnymi obchodami dyrekcja szkoły szykuje taneczną niespodziankę dla absolwentów. Wielki bal to świetna okazja do wspominania dawnych czasów. Ruszyły zapisy na imprezę.

Jubileusz, który już w maju przyszłego roku będzie świętować szkoła, to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla uczniów i wszystkich pracowników placówki, ale również dla absolwentów, byłych nauczycieli i pracowników administracji.

W związku z obchodami święta w szkole podjęto szereg działań, aby odświeżyć w pamięci minione lata. Odbędzie się m.in. wystawa starych zdjęć szkolnych, zdjęć wykonanych ukrytą kamerą oraz galeria prac plastycznych ilustrujących szkołę.

– Na pewno spisane wspomnienia byłych pracowników oraz cykl wywiadów z absolwentami przybliżą atmosferę i klimat dawnych lat. Wspomnienia zostaną umieszczone na stronie szkoły i w szkolnej gazetce. Ponadto będzie można podziwiać prace uczniów zawierające epickie i liryczne wyobrażenia na temat szkoły, z kolei relacja dotycząca realizacji projektu Comenius przypomni, że nasi uczniowie mają szanse na rozwój, a nasza szkoła jest placówką budzącą potencjał drzemiący w uczniach i w nauczycielach.  Zawody pływackie, mecze piłki nożnej czy siatkowej przypomną z kolei o sportowym profilu  „Dziewiątki” – mówi Wojciech Czapla, dyrektor szkoły

Zwieńczeniem przygotowań 11 maja będą uroczyste obchody w Domu kultury „Chemik”, pływackie zawody sportowe i msza święta. Natomiast 12 maja odbędzie się zjazd absolwentów połączony ze szkolnym festynem oraz Balem 50-lecia. Bal odbędzie się w Hotelu Solidaris. Zgłoszenia osób chętnych do wzięcia udziału w imprezie będą przyjmowane do 15 grudnia. Zapisy pod adresem: bal50kk@gmail.com

 

Skomentuj