Dziewczyny z kozielskiego ogólniaka siatkarskimi mistrzyniami województwa

0

Reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego wywalczyły złote medale w siatkarskich mistrzostwach województwa. Podopieczne trenera Sławomira Skrzypca będą reprezentowały Opolszczyznę na mistrzostwach Polski.

Reprezentantki I LO po wygraniu zawodów półfinałowych awansowały do turnieju finałowego mistrzostw województwa, który rozegrano w środę w halo Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku.

Już w pierwszym spotkaniu zawodniczki trenera Sławomira Skrzypca zmierzyły się z gospodyniami z UKS Jedynki Kluczbork i jak się okazało właśnie to spotkanie przesądziło o losie złota. Po zaciętej walce górą były kędzierzynianki, które zwyciężyły 2:1. W kolejnych meczach nasze reprezentantki bez straty seta ograły swoje rówieśniczki z Opola i Olesna i wywalczyły awans do dalszej fazy siatkarskiej Licealiady.

Skład mistrzyń województwa: Laura Jarosz, Ewa Strzelec, Karolina Szewczyk, Barbara Wilk, Agnieszka Kozioł, Maja Łubczonek, Paulina Buraczewska, Julia Morka, Natalia Koziejska, Wiktoria Wyrzykowska. Trener: Sławomir Skrzypiec.

Skomentuj