Dziewczyny z „Dziewiątki” z medalami piłkarskiego turnieju o Puchar Tymbarku

0

W czwartek, 5 kwietnia odbył się finał wojewódzki „Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Jak co roku nie mogło zabraknąć tam przedstawicieli naszej szkoły.

Tym razem w Brzegu, który powitał ciepłą, wiosenną aurą, honoru „Dziewiątki” i naszego powiatu broniły dziewczyny w kategoriach U-8 (rocznik 2010), oraz U-10 (rocznik 2008-9). Oba nasze zespoły jak burza przeszły eliminacje grupowe. Starsze dziewczyny pokonały 6-0 Głogówek i 2-1 (mimo początkowego wyniku 0-1) gospodynie z Brzegu. Nasze pierwszoklasistki natomiast przegrały 1-2 z Brzegiem (jednak wynik został zweryfikowany na 3-0 dla naszych) a także pokonały 4-0 Stare Budkowice.

W meczach półfinałowych młodsze dziewczyny wygrały 3-1 z Głogówkiem, a starsze uległy najlepszej ekipie turnieju Unii Opole aż 0-12. Jednak w meczu o trzecie miejsce trzecioklasistki podniosły się i pokonały 4-0 Ligotę Książęcą, natomiast najmłodsze piłkarki z „Dziewiątki” w finale uległy Białej Nyskiej 0-2, zdobywając ostatecznie srebrne medale. „Najlepszą bramkarką” zawodów w młodszej kategorii została Maja Karolina Krzywicka, a wśród starszych dziewcząt Zofia Jaremko została „Najlepszą zawodniczką” turnieju.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy rodzicom i dziadkom za doping i pomoc w turnieju.

Składy drużyn PSP 9:

U-8: Maja Krzywicka, Aleksandra Piaskowska, Sabina Grech, Julia Pisula, Lena Zabrocka, Magdalena Kućak

U-10: Kamila Grech, Nadia Hiszpańska, Emilia Bukryj, Maja Boruk, Zofia Jaremko, Wiktoria Przymuszała, Lena Kużaj, Klara Łukasik, Marta Orzechowska, Anna Merta.Trenerzy Krzysztof Hańcza i Sabina Kisielewska.

Źródło: Krzysztof Hańcza/PSP 9

Skomentuj