Dziewczyny z „Dziewiątki” srebrnymi medalistkami mistrzostw województwa w piłce nożnej

0

Dziś (19.05) w Brzegu odbył się finał wojewódzki szkolnych rozgrywek Mini Piłki Nożnej dziewcząt (2009 i mł.). Po wygraniu eliminacji miejskich, powiatowych i półfinału wojewódzkiego, kolejny raz w gronie najlepszych zespołów w regionie znalazła się PSP nr 9 z Kędzierzyna-Koźla. Dziewczyny z „Dziewiątki” z finału wojewódzkiego wróciły ze srebrnymi medalami.

Reprezentantki „Dziewiątki” w pierwszym meczu po lekkich kłopotach na starcie (do przerwy 2:2) pokonały 6:2 Grodków, by w następnym meczu wysoko ograć Praszkę 7:0. W tym samym czasie obrończynie tytułu z Brzegu wygrały z tymi samymi drużynami 4:1 i 8:0. Te wyniki sprawiły, że ostatni mecz turnieju był jednocześnie spotkaniem o złoto.

Pierwszą bramkę w „finale” strzeliły gospodynie i do przerwy było 0:1. Po zmianie stron brzeżanki dorzuciły kolejne trafienie, na które jednak momentalnie zareagował nasz zespół odpowiadając golem Wiktorii Przymuszały. Do końca spotkania pozostawało 7 minut, a wynik pozostawał sprawa otwartą, tym bardziej, że żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach z obu stron przełamały się piłkarki z Brzegu i to one strzeliły kolejne dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 1:4.

– Nasze zawodniczki walczyły jak lwice, a trzeba pamiętać, że przystąpiły do tego turnieju po poniedziałkowym półfinale (wygranym w Kędzierzynie-Koźlu ze Skoroszycami 4:2, Głogówkiem 4:1 i PSP24 Opole 5:1), oraz wtorkowym finale Pucharu Tymbark (5. miejsce w województwie). Wicemistrzostwo Województwa jest powtórzeniem sukcesu szkoły sprzed trzech lat, kiedy odbył się ostatni turniej Mini Piłki Nożnej przed pandemią, oraz drugim medalem dziewcząt w tym roku (w grudniu zdobyliśmy złoto w Halowej Piłce Nożnej) – relacjonują opiekunowie drużyny.

Skład PSP9: Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Kużaj, Magda Kućak, Antonina Jaremko, Milena Hańcza, Nelly Celi, Lena Bębas, Karolina Breitkopf, Hanna Gregorczyk. Trenerzy Krzysztof Hańcza i Daniel Krzyszczak.

Skomentuj