Dziewczyny z „Dziewiątki” awansowały do finału województwa w halowej piłce nożnej

0
W czwartek w Zdzieszowicach odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsze) w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt. O jedno miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego walczyły: mistrz powiatu krapkowickiego (PSP 3 Zdzieszowice), mistrz powiatu prudnickiego (PSP Głogówek), wicemistrz powiatu głubczyckiego (PSP Lisięcice) oraz „Dziewiątka” jako wicemistrz naszego powiatu.

W pierwszej kolejce nasze dziewczyny pokonały 1:0 Lisięcice, a gospodynie po golu w ostatniej sekundzie wygrały 4:3 z Głogówkiem. W kolejnych meczach Zdzieszowice zwyciężyły 3:1 w meczu z Lisięcicami, a nasze zawodniczki, choć do przerwy przegrywały 0:1 zdołały odwrócić losy spotkania i pokonały Głogówek 2:1. W ostatniej serii meczów najpierw w meczu Lisięcic z Głogówkiem padł remis 1:1, a w spotkaniu o pierwsze miejsce zawodniczki „Dziewiątki” nie dały żadnych szans gospodyniom wygrywając pewnie 5:0 i tym samym uzyskały awans do najlepszej czwórki w województwie.

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Agata Długosz, Emilia Słowik, Kinga Celi, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała. Trener: Krzysztof Hańcza.

Skomentuj