Dziewczyny dały sobie ostry wycisk. IV Maraton Fitness w Hali Śródmieście

1

Był pot, było zmęczenie, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja z dobrze wykonanego treningu. Maraton fitness w Hali Śródmieście zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu przyciągnął całkiem sporą grupę miłośniczek aktywności fizycznej.

Aerobowa rozgrzewka, rzeźba ciała, spalanie i atak na brzuch, pilates i joga, to bloki ćwiczeń opartych na tematyce zajęć codziennie prowadzonych w Studiu Zdrowia MOSiR. To właśnie te ćwiczenia miały okazje wykonać panie uczestniczące w maratonie fitness zorganizowanym przez MOSiR z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

– Im więcej takich inicjatyw, tym więcej ludzie mają okazji do aktywności. Niestety ciężko jest podjąć jakąkolwiek aktywność w domu, siedząc na kanapie. A jak są eventy organizowane tak jak teraz z okazji Dnia Kobiet, to panie mają okazję nie tylko się poruszać, ale i spotkać się, porozmawiać. Fitness to dziedzina sportu, w której każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku – mówi Joanna Stachowicz instruktor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Maraton fitness odbył się już po raz czwarty, jak widać cykliczna impreza przypada do gustu paniom i co najważniejsze przyczynia się do tego, że coraz więcej kobiet postanawia rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

– Byłyśmy pierwszy raz w zeszłym roku, ale tylko w roli obserwatorek. Od tego czasu załapałyśmy bakcyla sportowego i każda z nas coś trenuje. W tym roku nie mogło nas zabraknąć na maratonie, dzięki któremu odmieniłyśmy swoje życie. Sport jest dla nas relaksem, szczęściem i zadowoleniem – mówią Dorota i Marta, uczestniczki maratonu.

Maraton rozpoczął się od intensywnego, wysiłkowego treningu aerobowego, część kobiet dołączała do zajęć wybierając te, które szczególnie je interesowały, np. jogę lub pilates. Prawdziwe „fajterki” trenowały od początku maratonu do samego końca – prawie 3 godziny. Dla uczestniczek było wiele niespodzianek, wśród nich możliwość wykonania analizy składu ciała – m.in.: sprawdzenia wagi, tkanki tłuszczowej i ilości wody znajdującej się w organizmie. Panie mogły również liczyć na porady trenerek.

1 KOMENTARZ

  1. gratuluję wszystkim uczestniczkom. redakcja mogła sobie jednak darować zdjęcia nr 5 i 24 z pozycją na „sracza”…

Skomentuj